Coraz bliżej otwarcia największej zewnętrznej sportowej ściany wspinaczkowej w Polsce

Już niebawem miłośnicy wspinaczki będą mogli korzystać z kolejnej atrakcji na terenie Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM. Budowa największej zewnętrznej sportowej ściany w Polsce powoli dobiega końca. Obiekt zapowiada, że udostępni nową strefę wspinaczkową jeszcze w te wakacje.

Coraz bliżej otwarcia największej zewnętrznej sportowej ściany wspinaczkowej w Polsce

Zewnętrzna sportowa ściana wspinaczkowa powstaje w miejscu, gdzie kiedyś stał komin byłej KWK Rozbark.

Wspinaczka z widokiem na panoramę Bytomia

Wykonawca postawił już szkielet ściany, który można podziwiać przejeżdżając ulicą Chorzowską. Wysokość wynosi ponad 20 metrów, przez co dodatkowym atutem konstrukcji jest widok, jaki roztacza się z jej szczytu. W całej Polsce nie ma drugiego takiego miejsca, w którym wspinacze mogą zmierzyć się z tak ogromną, prawie całkowicie przewieszoną powierzchnią wspinaczkową – mówi Miłosz Bujak, kierownik ds. personalnych Klubu Sportowego SKARPA BYTOM i dodaje: – Przewidujemy otwarcie jeszcze w te wakacje, prace wykonawcze dobiegają końca. Aktualnie na ścianie można już zobaczyć pierwsze elementy paneli wspinaczkowych. O postępach będziemy informować na naszej stronie na Facebooku – Skarpa Bytom-Rozbark. Łączny koszt inwestycji to blisko 2 mln zł brutto, z czego kwotą 680 tys. zł netto budowę ściany wsparły zarówno Ministerstwo Sportu, jak i Gmina Bytom.

Kompleksowe centrum wspinaczkowe dla każdego

SKARPĘ BYTOM odwiedzają regularnie wspinacze z całej Polski. Infrastruktura obiektu pozwala na uprawianie wszystkich dyscyplin wspinaczkowych oraz prowadzenie kompleksowych treningów. Co ważne, z obiektu mogą korzystać nie tylko zawodowi i doświadczeni wspinacze. Wśród dostępnych stref wspinaczkowych są również drogi i baldy dla amatorów. Dla dzieci przeznaczone są GRYFNE WSPINANIE z 14 tematycznymi torami do wspinania i jedna z boulderowni. W okresie wakacyjnym organizowane są również półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Na niektórych turnusach zostały jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 601 141 111, a szczegóły dostępne są wydarzeniu na Facebooku.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

SKARPA sciana zewnetrzna

Największa zewnętrzna sportowa ściana wspinaczkowa w Polsce

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Dlaczego biura serwisowane DL Space to idealna przestrzeń do pracy?

Biura serwisowane DL Space to idealna przestrzeń do pracy

Historia nie musi być nudna dla młodzieży Przykład Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Historia nie musi być nudna dla młodzieży

Drzwi wewnetrzne bezprzylgowe

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe? Zobacz obie opcje na żywo!

Siewierz Jeziorna – czym charakteryzuje się pierwsza w Polsce zrównoważona dzielnica?

Siewierz Jeziorna – Pierwsza w Polsce zrównoważona dzielnica

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty