Czarny biurowiec .KTW II, najwyższy w Katowicach, ma dwóch kolejnych najemców: Aebi Schmidt i PKO Bank Polski

Kolejne firmy zdecydowały się otworzyć swoje siedziby w najwyższym budynku Katowic - czarnym biurowcu .KTW II przy Spodku. To PKO Bank Polski - największy bank komercyjny w Polsce, oraz Aebi Schmidt - dostawca rozwiązań w zakresie sprzętu komunalnego oraz usług związanych z oczyszczaniem i odśnieżaniem powierzchni komunikacyjnych, rozwijający swoje centrum usług biznesowych.

W najwyższym budynku biurowym nie tylko Katowic, ale i całej Metropolii GZM wynajęto już 28 tys. mkw. powierzchni.

– .KTW ponownie pozyskuje liderów w swoich dziedzinach – komentuje Kamil Krępa, dyrektor ds. najmu i zarządzania portfelem nieruchomości w TDJ Estate. - Firmy doceniają atrakcyjną lokalizację, która zapewnia komfortowe możliwości dojazdu dzięki rozbudowanej infrastrukturze drogowo-rowerowej, a także bliskości przystanków autobusowych i tramwajowych. To także wygodny dostęp do usług i placówek kulturalno-rozrywkowych w Strefie Kultury. Dla najemców duże znaczenie ma również fakt, że nie planujemy sprzedaży biurowców. Traktują to jako gwarant bezpieczeństwa i zyskanie stabilnego, wiarygodnego partnera biznesowego w długiej perspektywie. Cieszymy się, że Aebi Schmidt i PKO Bank Polski dostrzegły te atuty i dołączyły do społeczności .KTW, zawierając długoterminowe kontrakty, a biurowce znów pokazały, że spełniają różnorodne oczekiwania firm – dodaje Krępa.

Nowe biura w .KTW wynajęli PKP Bank Polski i Aebi Schmidt

Wraz z początkiem marca 2023 r. działalność w .KTW II rozpoczął lider polskiego sektora bankowego, PKO Bank Polski. W .KTW II bank zajął powierzchnię na 26. piętrze, w której prowadzi obsługę klientów bankowości prywatnej, natomiast na parterze w lokalu usługowym o metrażu 160 m kw. (od strony al. W. Roździeńskiego) świadczona jest obsługa klientów detalicznych.

W październiku 2023 r. również na 26. piętro biurowca .KTW II wprowadzi się Aebi Schmidt. Firma ze 140-letnią historią wywodzi się ze Szwajcarii i posiada 14 zakładów produkcyjnych na całym świecie. W 16 krajach prowadzi własną sieć sprzedaży i serwisu, a w 90 państwach jest reprezentowana przez dystrybutorów. Spółka specjalizuje się w dostarczaniu pługów, zamiatarek, posypywarek, a także innych zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń, pozwalających na utrzymanie czystej oraz bezpiecznej infrastruktury drogowej oraz lotniskowej.

W Polsce Aebi Schmidt ma siedzibę w Kielcach, a w 2021 roku uruchomił również oddział w Katowicach, gdzie stworzono Corporate Service Center dla operacji grupy. W poszukiwaniu większej przestrzeni, która pozwoli na intensywny rozwój, zapadła decyzja o zmianie adresu katowickiego biura na al. Roździeńskiego 1, gdzie na przestrzeni ponad 1021 mkw. Aebi Schmidt rozwinie działalność operacyjną dla następujących obszarów: Procurement, Purchasing, R&D, SAP, Masterdata, Marketing oraz HR.

W zakresie doradztwa na rynku nieruchomości firmę wspierali przedstawiciele agencji CBRE i JLL, zaś indywidualny projekt wnętrz został opracowany przez zespół Furniko.

– Wybraliśmy .KTW jako nową i przede wszystkim docelową lokalizację. Ta decyzja była podyktowana kluczowymi czynnikami, takimi jak dogodna lokalizacja, przestronne biura oraz samo otoczenie. Ma być to miejsce, które – nie ukrywamy – przyciągnie nowe talenty, ale i naszym pracownikom pozwoli poczuć, że pracują w wyjątkowym miejscu stworzonym dla wyjątkowego zespołu. .KTW jest symbolem naszych aspiracji, doskonale nadaje się do naszego dynamicznego rozwoju i zaspokaja rosnące potrzeby przestrzenne naszej organizacji, tworząc inspirujące i motywujące środowisko pracy – podsumowuje Wojciech Puch, Head of Corporate Service Center w Aebi Schmidt Polska.

Biurowiec .KTW II w listopadzie 2022 roku rozpoczął działalność, a pierwsi najemcy zasiedlili swoje nowe biura. Oferuje w sumie 40 tys. powierzchni biurowej i 2,1 tys. przestrzeni handlowej położonej na parterze i pierwszym piętrze.

Biura PwC Katowice KTW

Może Cię zainteresować:

9 pięter w biurowcu .KTW zajęła firma konsultingowa PwC. Zobaczcie zdjęcia i ten widok!

Autor: Katarzyna Pachelska

12/01/2023

Center for Computing & Data Sciences

Może Cię zainteresować:

Boston zbudował sobie swoje własne .KTW. I wszyscy psioczą tam na ten wieżowiec. Zupełnie jak u nas

Autor: Katarzyna Pachelska

12/02/2023

Strefa kultury katowice nowe bloki 6

Może Cię zainteresować:

Deweloperzy osaczają Strefę Kultury w Katowicach. To znaczy: żerują na przestrzeni wybudowanej przez miasto?

Autor: Katarzyna Pachelska

05/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon