Czego spodziewać się po drużynie z Częstochowy?

Zdobycie ligowego mistrzostwa to ogromny wyczyn. Takim sukcesem nie mogą pochwalić się nawet niektóre drużyny z dużych miast. Tymczasem dokonał tego niepozorny klub z Częstochowy. Jednak czy tym samym sufit nie został osiągnięty?

24kato pl

Zarządzanie i stabilizacja

W przypadku polskich klubów często możemy narzekać na to, że brakuje w nich stabilizacji i długotrwałej wizji. Nawet jeśli słyszymy o jakimś kilkuletnim planie na dany klub, to koniec końców okazuje się, że już po kilku miesiącach zostaje on zastąpiony inną koncepcją.

Z tego powodu należy docenić to, co jest robione w Częstochowie. Klub musiał przejść bardzo długą drogę z niższych lig. Nie zrażał się niepowodzeniami i konsekwentnie ufał temu samemu trenerowi na przestrzeni lat. Do tego z czasem stworzył również sztab, który dobrze współgrał z wymaganiami szkoleniowca.

Ponadto skauting potrafił dostrzec piłkarzy nieoczywistych. Często małym kosztem do drużyny trafiali zawodnicy, którzy podnosili jakość zespołu, choć w swoich poprzednich klubach się nie wyróżniali. To również był jeden z kluczy do sukcesu. Pamiętaj, że na mecze polskich drużyn można obstawiać zaklady bukmacherskie.

Co pokaże nowy trener?

Niestety, pod koniec sezonu dotychczasowy szkoleniowiec uznał, że jego czas w Częstochowie dobiegł końca. Do tej pory nie wiemy, czy zdecyduje się na dłuższy odpoczynek, czy też uzna, że chce spróbować swoich sił w innej lidze. Wiemy natomiast, że w jego buty wejdzie jego dotychczasowy asystent. Właściciel klubu nie zdecydował się więc na ściągnięcie doświadczonego trenera. Zamiast tego postawi na młodego człowieka, który zna już drużynę od wewnątrz.

To jednak pokazuje, przed jak ogromnym wyzwaniem stoi teraz klub. Przyjdzie mu grać na trzech frontach, a zespołem będzie kierować osoba bez doświadczenia. To sprawia, że nie brakuje sceptycznych głosów odnośnie tego, jak może potoczyć się przyszły sezon.

Co ciekawe, jest tego świadom również sam właściciel, który podkreśla, że faktycznie nadchodzący rok może być sporo słabszy. Jednak znając jego, nawet gorsza dyspozycja drużyny nie powinna sprawić, że zacznie on podejmować gwałtowne decyzje. Być może liczy się nawet z tym, że nowy szkoleniowiec będzie potrzebować czasu, więc… go dostanie.

Drużyna już się wzmacnia

Trzeba przyznać, że zarząd szybko zaczął dokonywać wzmocnień. Już podczas okresu przygotowawczego trener będzie miał na treningach do dyspozycji kilka nowych twarzy. W końcu pozyskano napastnika, który być może będzie w stanie zagwarantować kilkanaście trafień w sezonie. Nie ma co ukrywać, do tej pory ta pozycja była sporym problemem zespołu z Częstochowy.

Ciężko jednoznacznie wyrokować, jaki to będzie sezon dla tej drużyny. Być może trafi się okres przejściowy, w którym ciężko będzie o sukcesy. A może młody i pełen ambicji trener zaskoczy i poprowadzi klub do kolejnych osiągnięć? Za jakiś czas się przekonamy.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon