Człowiek pająk ze Śląska znów wspina się w Warszawie? To budynek znanej stacji telewizyjnej

O śląskim Spidermanie znów może być głośno. Tym razem to nie Paryż, lecz Warszawa. "Człowiek pająk" ze Śląska "zaatakował" budynek jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce?

Screen z FanPage BNT fhuj HD na portalu Facebook

Zwą go śląskim Spidermanem, a także "Człowiekiem - pająkiem" ze Świętochłowic, który wspina się na najwyższe budowle, niczym słynny bohater Marvela. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, dziś znów będzie o Nim głośno?

W niedzielny poranek, na specjalnym FanPage o nazwie BNTfhujHD pojawiło się zdjęcie, na którym widzimy przyklejonego do elewacji oszklonego budynku mężczyznę.

- Siemanko niedzielny poranku! Chcieliście Banota na Polsacie to mocie! - czytamy w opisie do zdjęcia.

Komentujący je internauci szybko wykryli, gdzie zdjęcie jest zrobione i co przedstawia.

- To budynek Polsatu. Warszawa, ul.Ostrobramska (Ściana wschodnia) - czytamy w jednym z komentarzy..

Stacja Polsat na razie nie skomentowała tego zdarzenia, jednak dziennikarze tej redakcji często pisali wcześniej o wyczynach świętochłowiczanina. Tak było m.in. w przypadku próby wejścia po ścianie na szczyt 210-metrowej Wieży Montparnasse w Paryżu, drugiego pod względem wysokości budynku w stolicy Francji.

Wcześniej śląski Spiderman wdrapywał się m.in. na Hotel Mariott w Warszawie czy na Iglicę Stulecia we Wrocławiu.

Siedzibą stacji Polsat jest wysokościowiec w dzielnicy Praga Południe przy ulicy Ostrobramskiej 77. Budowa tego gmachu zakończyła się w 2003 roku. Budynek ma 18 pięter, a jego powierzchnia wynosi 27000 metrów kwadratowych.


Niedawno na platformie YouTube opublikowany został symulator Wieżowca, na którym trenuje śląski Spiderman. Ten symulator przeszedł pewną ewolucję i pozwala na treningi przed kolejnymi wspinaczkami. Przydał się m.in. przed wspinaczką na Hotel Mariott w Warszawie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon