Czy poker online jest bezpieczny?

Jednym z najczęściej omawianych problemów dotyczących gier online jest ich bezpieczeństwo. Dotyczy to zwłaszcza gier pokerowych, a popularność zapytania w wyszukiwarce Google – Czy Poker Online jest bezpieczny, jest na to idealnym dowodem. Pytanie jest oczywiście zasadne, ponieważ w przeszłości byliśmy świadkami wielu afer z udziałem stron oferujących gry w pokera online. Technologia poszła jednak do przodu i dzisiaj środowisko gier pokerowych w internecie jest niezwykle bezpieczne.

7a6a7b9e94d49d54276c8fc3aeaec8a1

Poker Online nie jest „rigged”

Przez wiele lat, część internautów usilnie próbowała udowodnić, że poker online jest „rigged”, czyli dochodzi w nim do oszustw, a gracze i tak nie mają szans na wygraną. Na przestrzeni lat te poglądy jednak ewoluowały i dzisiaj wiadomo już, że twierdzenia te miały niewiele wspólnego z prawdą. Przede wszystkim gracze powinni być świadomi, że platformy oferujące możliwość gry w pokera online, nie czerpałyby żadnych zysków z oszukiwania gracza. Z technicznego punktu widzenia, celowe złamanie zabezpieczeń lub pewnych zasad, byłoby samobójstwem.

Oczywiście gracz chcący rozpocząć swoją przygodę z pokerem online, powinien wybierać wiarygodne i zaufane strony pokerowe i wybierać te, które gromadzą najwięcej użytkowników. Jeżeli na danej stronie gra setki tysięcy innych pokerzystów, możemy być pewni, że strona zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Licencje

Warto również wspomnieć, że wiarygodni operatorzy są licencjonowani przez niezależne organy. Przed rozpoczęciem gry na danej stronie, warto sprawdzić, kto wydawał licencję danemu operatorowi. Organizacje takie jak UK Gambling Commission czy też Malta Gaming Authority zaczęły stosować coraz bardziej restrykcyjne zasady przyznawania takowych licencji, dlatego możemy być pewni, że gra na stronach posiadających takową licencję jest w 100% bezpieczna.

Warto mieć na uwadze, że to od gracza zależy jakiej stronie świadczącej usługi pokera online zaufa i powierzy własne środki. Podobnie jak w przypadku zakupu samochodu, telefonu czy jakiekolwiek innego przedmiotu w który inwestujemy swoje środki, powinniśmy przed zakupem dokładnie sprawdzić wszystkie informacje o danej firmie i wybrać taką, która wzbudza nasze zaufanie. Najlepsi operatorzy pokera online są certyfikowani przez renomowane instytucje. Przykładem jest Certyfikat ISO 27001 jaki otrzymało oprogramowanie lidera rynku pokera online firmy GGPoker.

Dbaj o Bezpieczeństwo w Sieci

W ten sposób płynnie przechodzimy do punktu trzeciego. Zdecydowana większość historii o utracie środków za pośrednictwem pokera online wcale nie dotyczy działań po stronie operatora, lecz są wynikiem włamań na konta graczy, którzy nie zachowali odpowiednich środków bezpieczeństwa w internecie.

Jeżeli używasz tego samego komputera do pobierania filmów, hasło do Twojego konta pokerowego jest takie samo na wszystkich stronach z których korzystasz, a ponadto nie wiesz co to program antywirusowy czy też uwierzytelnianie dwuetapowe, sam prosisz się o problemy. Twoim obowiązkiem jako użytkownika jest zadbanie o zachowanie integralności swoich kont w różnych serwisach.

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule, oczywiście poker online jest bezpieczny. Operatorzy inwestują olbrzymie środki w zabezpieczenia swoich serwerów, a nad losowym przebiegiem gry czuwają generatory RNG, które są certyfikowane przez niezależne organizacje. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego komputera, a gra w pokera online będzie wyłącznie przyjemnym doświadczeniem.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon