Dlaczego biura serwisowane DL Space to idealna przestrzeń do pracy?

Popularność biur serwisowanych na Śląsku rośnie i bardzo dobrze. Taki model powierzchni biurowej jest niezwykle atrakcyjny zarówno dla małych, jak i dużych firm, które w wyniku wdrożenia modelu pracy zdalnej i hybrydowej musiały dopasować się do nowych standardów rynku pracy. W Katowicach pionierem w tej dziedzinie jest firma DL Invest Group, która jako jedna z pierwszych wprowadziła koncept biur serwisowanych do ścisłego centrum. Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie korzyści niesie ze sobą ich projekt? Cóż, na to pytanie odpowie Dyrektor Operacyjny Projektu DL Space - Edyta Leszczyńska.

Dlaczego biura serwisowane DL Space to idealna przestrzeń do pracy?

Nie da się ukryć, że praca zdalna i hybrydowa stała się standardem. W efekcie zarówno małe, jak i duże firmy zaczęły rozglądać się za powierzchnią biurową, która będzie spełniać nowe standardy rynku pracy. DL Invest Group udało się odczytać nadchodzące trendy i wprowadzić koncept biur serwisowanych do ścisłego centrum Katowic. Jak zrodził się pomysł DL Space?

Edyta Leszczyńska Dyrektor Operacyjny Projektu DL Space: Biura serwisowane stanowią zdecydowanie najnowocześniejszy model powierzchni biurowej i jak się okazało mocno oczekiwany. DL Invest Group jest firmą z elastycznym podejściem do współpracy na linii Wynajmujący – Najemca, więc również w tym aspekcie DL Space powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i wsłuchaniu się w jego potrzeby.

Pomysł na stworzenie projektu zrodził się jeszcze przed pandemią. W początkowym etapie w jednej z lokalizacji, planowaliśmy stworzyć standardowy coworking z miejscami pracy typu hot desk czy biurkami dedykowanymi. Niemniej, podczas wybuchu pandemii byliśmy świadomi, że praca w przestrzeni open space nie będzie pożądana ze względów epidemiologicznych. Jako alternatywa do pracy hybrydowej czy home office zdecydowaliśmy się na wydzielenie małych i mikro gabinetów, w pełni przygotowanych do podjęcia pracy. Pierwsza lokalizacja zajmująca ok 600 metrów kwadratowych okazała się strzałem w dziesiątkę i bardzo pożądanym modelem.

Dziś, równo po 3 latach funkcjonowania DL Space to już nie 600 metrów, a 5 200 m2. Projekt nie znajduje się w jednym, a w siedmiu obiektach biurowych na terenie Katowic, Gliwic oraz Częstochowy. Aktualnie dostarczamy na lokalny rynek pełen wachlarz gabinetów o zróżnicowanym metrażu, zarówno dla Przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, jak i powierzchnie przygotowane do pracy licznych zespołów.

Zatem jaka jest różnica między standardowym coworkingiem, a DL Space?

Niezwykle trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dotyczące sformułowania standardowego coworkingu, ponieważ wachlarz usług będzie się różnił, w zależności od operatora. DL Space jest modelem biur serwisowanych, który zdecydowanie można zaliczyć do przestrzeni coworkingowych. Projekt może pochwalić się licznymi propozycjami w ramach budowania społeczności, możliwością skorzystania ze wspólnej części socjalnej czy szeroko pojętej kooperacji między najemcami. Mimo wszystko, naszym głównym celem jest zapewnienie naszym najemcom komfortowego, w pełni prywatnego miejsca do pracy ze stałym dostępem do aneksu kuchennego, Wi-Fi, sal konferencyjnych czy sal spotkań.

Doskonałe warunki pracy idą w parze z dogodną lokalizacją biurowców DL Space, to chyba nie przypadek?

Myślę, że w biznesie tej skali nie ma miejsca na przypadki. Projekt DL Space jest prowadzony we wszystkich biurowcach należących do DL Invest Group, posiadającej ponad 17-letnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych. Przed rozpoczęciem inwestycji, każda nasza lokalizacja jest poddawana szczegółowej analizie (tzn. pod kątem zapotrzebowania na powierzchnie, w ramach danego sektora). Zatem decydując się na współpracę z naszą firmą, Klient może być pewien, że wybiera solidnego partnera na lata.

DL Space to nie tylko biurowa powierzchnia, a kompleksowa usługa współpracy z najemcą. Na czym ona właściwie polega?

Zdecydowanie tak. W ramach projektu DL Space, Najemca otrzymuje w pełni umeblowane, przygotowane do pracy biuro, z dostępem do sal konferencyjnych, w pełni umeblowanego aneksu kuchennego z kawą i herbatą oraz usługę sprzątania. W naszym projekcie tak samo ważny będzie nowy Klient, jak i ten współpracujący z nami od lat. Nasz zespół dedykowanych dla danej lokalizacji Managerów, na każdym etapie jest w stałym kontakcie z Klientem, by reagować na każdy pojawiający się problem. W ramach szeroko pojętej kooperacji i budowania biznesowej społeczności uruchomiliśmy również platformę DL Welcome. Dostęp do niej posiadają wszyscy nasi Najemcy, a sama platforma służy zarówno do zgłaszania wszelkich usterek, jak i do oferowania oraz prezentowania swoich usług innym najemcom.

Wizja serwisowanego gabinetu biurowego w DL Space jest kusząca dla przedsiębiorców, zwłaszcza umowa na elastycznych warunkach. Jakie są jej główne zalety?

Dostosowanie trwania umowy do wymogów Klienta jest jednym z podstawowych filarów i dużym atutem projektu. Częste zmiany sytuacji rynkowej we wcześniejszych latach (np. pandemia), wzrost cen energii, a także inflacja spowodowały, że czasy, w których żyjemy nie są tak stabilne. Wielu Przedsiębiorców prowadzących własny biznes, obawia się długoterminowych zobowiązań. Zdajemy sobie z tego sprawę i właśnie dlatego, w DL Space nie są wymagane. Ta kwestia jest ustalana bezpośrednio z Klientem, aby sprostać jego oczekiwaniom i dać mu należyte poczucie bezpieczeństwa.

A co z możliwością zryczałtowanej opłaty?

W celu wygody i zapewnienia pełnej stabilizacji, od początku w naszej ofercie istnieje możliwość ujęcia wszystkich kosztów operacyjnych biura w jednej, niezmiennej opłacie ryczałtowej. Takie rozwiązanie daje Klientowi dużą wygodę podczas planowania wydatków prowadzenia biznesu. Opłata ryczałtowa obejmuje wtedy wszystkie koszty z tytułu mediów, ogrzewania, klimatyzacji czy wody.

Czy w DL Space istnieje możliwość powiększenia powierzchni gabinetu? Na przykład, gdy przedsiębiorstwo wynajmujące gabinety w DL Space, zatrudnia nowych pracowników?

Zdecydowanie. Wskazana elastyczność to kolejny duży atut naszego projektu. Gabinety DL Space zostały zaprojektowane tak, by dać możliwość hybrydowego łączenia powierzchni na miarę rozwoju firmy i zatrudnienia kolejnych pracowników. Oczywiście wskazane rozwiązanie działa w obie strony, zarówno w kontekście powiększania powierzchni jak i jej optymalizacji. Na każdym etapie współpracy z najemcą najważniejszy jest dla nas dialog, by w pełni dostosować warunki umowy i metraż zajmowanej powierzchni do sytuacji, w której Klient obecnie się znajduje. Ze względu na elastyczne podejście DL Space jest perfekcyjnym rozwiązaniem zarówno dla małych przedsiębiorstw, którzy zaczynają swoją działalność, jak i dla dużych firm o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym rynku.

Serwisowane gabinety biurowe DL Space zajmują już prawie 6 000 m2 powierzchni w biurowcach w Katowicach, Gliwicach i Częstochowie należących do DL Invest Group. Czy w kolejnych miesiącach można się spodziewać kolejnych placówek?

Pod względem rozwoju projektu, obecny czas jest dla nas niezwykle intensywny. Aktualnie zakończyliśmy prace nad dwoma lokalizacjami (tj. DL Space Vintage Post przy ul. Dolnych Wałów w Gliwicach) oraz kolejną powierzchnią w ramach ekspansji w obiekcie DL Atrium, przy Al. Korfantego 138. Nasze plany na najbliższy czas to na pewno kolejna ekspansja w obiekcie DL Tower, która jest jedną z naszych najnowszych, flagowych inwestycji segmentu biurowo – usługowego. Widzimy w niej ogromny potencjał dla biur serwisowanych.

DL Invest z pewnością idzie z duchem czasu. Zatem czy w nowych, jak i obecnych biurowcach można spodziewać się nowych rozwiązań, jeżeli tak to jakich?

Wszelkie nowe technologie czy innowacje mają bezpośredni wpływ na każdy aspekt zarówno naszego życia jak i pracy. Na rynku nieruchomości również startuje nowe pokolenie, które wręcz oczekuje innowacyjnych czy ekologicznych rozwiązań na miarę obecnych czasów, a my takowe stale wdrażamy. Inwestycje prowadzimy w sposób zrównoważony. Naszym priorytetem jest zachowanie walorów środowiskowych obszarów, na których realizowane są projekty. Osiągamy to między innymi poprzez nasadzenia dodatkowych drzew i krzewów w sposób przemyślany i znacznie wykraczający poza wynikające z wymogów prawa działania. Warto zaznaczyć, że wszystkie nasze projekty certyfikowane są systemem BREEM, który jest jednym z najważniejszych certyfikatów budowlanych w skali światowej. Certyfikacja ta jest zatem bezpośrednim poświadczeniem naszej wiarygodności jako odpowiedzialnego Inwestora.

DL Space zaprasza!
www.dlspace.pl
Biuro Główne
ul. Wrocławska 54
40-217 Katowice
Tel. +48 570 700 017
e-mail: kontakt@dlspace.pl

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon