Dodatkowe tramwaje na Sylwestra z Polsatem na Stadionie Śląskim. Sprawdź, jak dojechać tam z Katowic

Specjalne, dodatkowe połączenia tramwajowe uruchomi w noc sylwestrową 2021/2022 Zarząd Transportu Metropolitalnego. Będzie można nimi dojechać z Katowic na imprezę sylwestrową Polsatu na Stadionie Śląskim. Sprawdź szczegóły.

ZTM
Tramwaj zimą, Katowice

ZTM zapowiada dodatkowe kursy tramwajowe, by sylwestrowi imprezowicze mogli szybko i bez przesiadek dojechać na imprezy i wrócić z nich.

Dodatkowe kursy linii 0 w sylwestra

W ostatnią noc 2021 roku zostaną uruchomione dodatkowe kursy na linii tramwajowej 0. Dzięki temu pasażerowie przemieszczą się bez przesiadek między Stadionem Śląskim a centrum Katowic, Sosnowcem i Będzinem. Najwięcej połączeń na i z imprezy będzie realizowane od i do katowickiego Placu Wolności.

– Zależy nam na dużej częstotliwości połączeń, żeby nasi pasażerowie bez zastanawiania się, o której przyjedzie tramwaj, po prostu mogli przyjść na przystanek. Kursy będą co 10 minut od godziny ok. 20:00 do ok. 24:00 oraz co ok. 5 minut w godzinach 17:00 - 20:00 i 24:00 - 2:00 – zapowiada dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska.

Ekstrapołączenia na liniach 6 i 19

Inną istotną sylwestrową zmianą w rozkładach jazdy będzie wprowadzenie dodatkowych połączeń tramwajowych na liniach nr 6 (Katowice Brynów Centrum Przesiadkowe - Bytom Szkoła Medyczna) i 19 (Katowice Plac Wolności - Stroszek Zajezdnia). Dzięki temu bez przesiadki będzie można dojechać z centrum Katowic zarówno do Stadionu Śląskiego, jak i do rynku Chorzowa, a także do centrum i dzielnicy Stroszek w Bytomiu.

– Po konsultacjach z gminami i organizatorami wydarzeń rozrywkowo-kulturalnych, często uruchamiamy dodatkowe połączenia. W ten sposób wspólnie ułatwiamy przemieszczanie się i dajemy wygodną i ekologiczną alternatywę względem transportu indywidualnego – podkreśla Małgorzata Gutowska. – Wybierając w tę wyjątkową noc komunikację miejską dajemy sobie możliwość skosztowania symbolicznej lampki szampana, ale i unikniemy trudności i stresu związanego ze znalezieniem miejsca parkingowego – dodaje.

Więcej o imprezie sylwestrowej na Stadionie Śląskim:

Os. Tysiąclecia zamknięte dla samochodów w sylwestra. Zakazy wjazdu, bariery i dodatkowe patrole

Tylko 250 niezaszczepionych osób wejdzie na Sylwestra z Polsatem na Stadionie Śląskim. Wszyscy za to mogą się spodziewać kontroli paszportów covidowych

Sylwester 2021 na Stadionie Śląskim. Sylwestrowa Moc Przebojów z Polsatem wraca po rocznej przerwie

ZTM zachęca, aby podróże 31 grudnia i 1 stycznia planować przed wyjściem z domu. W sylwestra będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty, natomiast w Nowy Rok - obowiązujące w niedziele i święta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że od tych reguł będą obowiązywać odstępstwa i właśnie dlatego warto zaznajomić się wcześniej z internetowymi rozkładami jazdy lub zadzwonić na bezpłatną infolinię ZTM. Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej w sylwestra i Nowy Rok znajdują się m.in. na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Scena zbudowana na Stadionie Śląskim

Sylwester z Polsatem 2021 na Stadionie Śląskim

Sylwester z Polsatem, Stadion Śląski

Sylwester z Polsatem 2021 tylko dla zaszczepionych?

Stadion Śląski Sylwestrowa Moc Przebojów, 2019

Z rozmachem będą żegnać 2021 rok na Stadionie Śląskim

Stadion Śląski, Chorzów

Sylwester 2021 jednak będzie na Stadionie Śląskim

Mikołaj w tramwaju Tramwajów Śląskich

Mikołajowy tramwaj przejedzie przez Katowice. Sprawdźcie

1140x640 1

Jurapark w Krasiejowie – cały dzień rodzinnej rozrywki!

Park Śląski

Atrakcje w Parku Śląskim na jednym bilecie