Domy na sprzedaż w Pyskowicach – czy metraż i cena to wszystko, na co kupujący powinien zwrócić uwagę?

Pyskowice oferują domy na sprzedaż na obrzeżach aglomeracji górnośląskiej. Cicha, spokojna atmosfera tego miasta, bliskość punktów usługowych i użyteczności publicznej oraz wygodny dojazd do dużych miast w okolicy to mieszanka, która przyciąga do Pyskowic wielu Polaków marzących o własnych czterech kątach. Na co zwracać uwagę, wybierając dom od dewelopera?

Domy na sprzedaż w Pyskowicach – czy metraż i cena to wszystko, na co kupujący powinien zwrócić uwagę?

Nowe domy na sprzedaż w aglomeracji górnośląskiej bardzo szybko się rozchodzą. Do Gliwic, Katowic i miast ościennych ściąga coraz więcej młodych ludzi szukających pracy w nowoczesnych gałęziach przemysłu oraz innych branżach. Wielu z nich ma apetyt nie na mieszkanie w bloku czy apartamentowcu, lecz na własny dom z ogrodem – świątynię relaksu. Kolejne fale pandemii koronawirusa i przymusowy lockdown udowodniły bowiem, jak ważny jest dla człowieka kontakt z naturą i choć kilka minut na świeżym powietrzu.

Nowe domy na sprzedaż – czego szukać, o co pytać?

Kwestiami kluczowymi podczas wyboru nowego domu jest jego metraż oraz cena. To oczywiste, że chcemy dostać jak najwięcej metrów za jak najkorzystniejszą dla nas sumę. Większe pokoje to więcej przestrzeni i więcej miejsca do przechowywania, a jeśli do powierzchni domu dodamy garaż, poddasze czy inne pomieszczenia gospodarcze, zyskujemy naprawdę dużo miejsca do rozwijania swoich pasji, powiększania rodziny, zapraszania gości czy po prostu do życia.

W ferworze i ekscytacji spowodowanej zakupem własnego domu nie zapominajmy jednak o innych ważnych czynnikach. Metraż i cena to często sprawy przeważające w decyzji o zakupie, ale nie bez kozery mówi się, że jedynym, czego w domu zmienić nie można, jest jego lokalizacja.

Sprawdźmy więc dokładnie, w jakiej okolicy znajdują się upatrzone przez nas nowe domy na sprzedaż. Pyskowice cechują się dużą dostępnością terenów publicznych i usługowych – bogata infrastruktura sprawia, że miasto jest przyjazne rodzinom, zapewnia dużo terenów spacerowych oraz rekreacyjnych, a także wydarzeń kulturalnych i atrakcji dla dzieci.

Nie bójmy się także pytać o standard wykończenia. Wizytówką wielu deweloperów jest właśnie podwyższony standard deweloperski – proponuje go np. grupa Dom100.eu, która oferuje domy na sprzedaż w Pyskowicach m.in. przy ulicy Morelowej. To już drugi etap domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej na północy Pyskowic, w bliskiej odległości rynku, tężni solankowej i parku miejskiego.

Ważną kwestią jest także układ pomieszczeń oraz ogrodu. Nie podejmujmy decyzji na szybko – jeśli jest taka możliwość, na spokojnie przejdźmy się po domu lub przynajmniej rozrysujmy sobie jego plan i spróbujmy wyobrazić sobie układ pokojów. Zmiany lokatorskie są popularnym rozwiązaniem pozwalającym dopasować przestrzeń do swoich potrzeb, zawsze można też zrobić w domu generalny remont, ale zawsze będą nas ograniczały kwestie takie jak okna, ściany nośne czy instalacje, na przykład kominy, nie wspominając już o kosztach takiej inwestycji. Przemyślany na starcie układ pomieszczeń pozwoli optymalnie rozlokować przestrzeń w domu, zmaksymalizować jej wykorzystanie i zapewnić sprawną komunikację na co dzień.

Wreszcie – zwróćmy uwagę na bezpośrednie otoczenie, w jakim powstają upatrzone przez nas domy. Pyskowice oferują wiele terenów zielonych i dogodne połączenie z innymi miastami aglomeracji, również środkami komunikacji publicznej. Miasto posiada też własną ministrefę ekonomiczną. Chociaż każdy z tych czynników jest atutem, to nie każdy z nich chcielibyśmy mieć w swoim najbliższym sąsiedztwie. Szukajmy domów położonych blisko terenów rekreacyjnych oraz punktów usługowych, z których będziemy korzystać najczęściej, jak supermarket, piekarnia czy przedszkole.

Domy na sprzedaż w Pyskowicach – podejmij odpowiedzialną decyzję

Zakup własnego domu powinien być przemyślaną decyzją podjętą z uwzględnieniem wszystkich czynników, wad i zalet danej inwestycji. Spójrzmy na naszą przyszłość całościowo i z różnych perspektyw – uwzględnijmy w naszej decyzji nie tylko koszt i metraż domu, ale także jakość jego wykonania, lokalizację, bezpośrednie sąsiedztwo oraz rozkład pomieszczeń.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon