Dopiero początek stycznia, a już 3 osoby zginęły w wypadkach drogowych w woj. śląskim

2022 rok nie zaczął się dobrze na drogach w woj. śląskim. Mamy dopiero 12 stycznia, a w wypadkach zginęły już trzy osoby.

Niedawno Śląska Policja opublikowała podsumowanie roku 2021, z którego wynikało, że nastąpił spadek liczby wypadków i ofiar śmiertelnych, w porównaniu do 2020 r. Więcej: Mniej wypadków i ofiar, ale za to 2 tysiące więcej pijanych kierowców w 2021 roku w woj. śląskim w porównaniu z 2020 r.

Jednak początek 2022 r. każe wątpić, czy ten rok będzie równie dobry pod tym względem. Jak informuje policja, od początku roku do 12 stycznia na drogach województwa śląskiego w wypadkach zginęły trzy osoby - dwóch pieszych i pasażer.

3 stycznia w Gliwicach około godz. 7.25, na oznakowanym przejściu dla pieszych, 43-letni mężczyzna kierujący audi potrącił 79-letniego pieszego. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń starszy mężczyzna zmarł w szpitalu.

7 stycznia około godz. 18.00 w miejscowości Nierada w powiecie częstochowskim, 55-letni kierowca volkswagena potrącił przechodzącego przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym 92-letniego mężczyznę. Na skutek odniesionych obrażeń pieszy zginął na miejscu. Kierujący volkswagenem był trzeźwy.

Kolejny tragiczny wypadek wydarzył się 8 stycznia około 13.30 w Siedlcu Dużym na Drodze Krajowej 91. Pijany 26-latek, bez uprawnień, kierujący fiatem doprowadził do zderzenia z land roverem, utracił panowanie nad pojazdem i dachował. Na skutek odniesionych obrażeń w szpitalu zmarł jego 28-letni pasażer. Decyzją sądu sprawca wypadku trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia, ale życia swojemu koledze już nie wróci.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność, której nigdy nie jest za wiele.

- Zmienne warunki na drodze, opady atmosferyczne, szybciej zapadający zmrok negatywnie wpływają na komfort jazdy i bezpieczeństwo. Takie warunki wymagają od kierujących większego refleksu i wyobraźni. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Niedopuszczalne jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Pieszych zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych także w obszarze zabudowanym. W znacznym stopniu poprawia to naszą widoczność na drodze - nawołują policjanci.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gang rozbity

Gang pseudokibiców zajmujący się handlem narkotykami rozbity

Nowe samochody dla śląskiej policji

10 nowych nieoznakowanych radiowozów dla śląskiej policji

Znaleziono ciało poszukiwanego żeglarza na Pogorii

Po dwóch tygodniach znaleziono ciało poszukiwanego żeglarza

Katowiczanin próbował okraść z kolegą budynek w Imielinie

Katowiczanin wpadł na gorącym uczynku

Wypadek Jankowice ul. Żubrów, 2 października 2021

Tragiczny wypadek. Zginęło dwóch kierowców

35 670224

Kradli samochody i motocykle. Grupa przestępcza rozbita

Dariusz N. był nieuchwytny. Prawdopodobnie poddał się operacji plastycznej

Sąd skazał zabójcę piłkarza GKS-u na 25 lat więzienia