Dopiero początek stycznia, a już 3 osoby zginęły w wypadkach drogowych w woj. śląskim

2022 rok nie zaczął się dobrze na drogach w woj. śląskim. Mamy dopiero 12 stycznia, a w wypadkach zginęły już trzy osoby.

Niedawno Śląska Policja opublikowała podsumowanie roku 2021, z którego wynikało, że nastąpił spadek liczby wypadków i ofiar śmiertelnych, w porównaniu do 2020 r. Więcej: Mniej wypadków i ofiar, ale za to 2 tysiące więcej pijanych kierowców w 2021 roku w woj. śląskim w porównaniu z 2020 r.

Jednak początek 2022 r. każe wątpić, czy ten rok będzie równie dobry pod tym względem. Jak informuje policja, od początku roku do 12 stycznia na drogach województwa śląskiego w wypadkach zginęły trzy osoby - dwóch pieszych i pasażer.

3 stycznia w Gliwicach około godz. 7.25, na oznakowanym przejściu dla pieszych, 43-letni mężczyzna kierujący audi potrącił 79-letniego pieszego. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń starszy mężczyzna zmarł w szpitalu.

7 stycznia około godz. 18.00 w miejscowości Nierada w powiecie częstochowskim, 55-letni kierowca volkswagena potrącił przechodzącego przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym 92-letniego mężczyznę. Na skutek odniesionych obrażeń pieszy zginął na miejscu. Kierujący volkswagenem był trzeźwy.

Kolejny tragiczny wypadek wydarzył się 8 stycznia około 13.30 w Siedlcu Dużym na Drodze Krajowej 91. Pijany 26-latek, bez uprawnień, kierujący fiatem doprowadził do zderzenia z land roverem, utracił panowanie nad pojazdem i dachował. Na skutek odniesionych obrażeń w szpitalu zmarł jego 28-letni pasażer. Decyzją sądu sprawca wypadku trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia, ale życia swojemu koledze już nie wróci.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność, której nigdy nie jest za wiele.

- Zmienne warunki na drodze, opady atmosferyczne, szybciej zapadający zmrok negatywnie wpływają na komfort jazdy i bezpieczeństwo. Takie warunki wymagają od kierujących większego refleksu i wyobraźni. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Niedopuszczalne jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Pieszych zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych także w obszarze zabudowanym. W znacznym stopniu poprawia to naszą widoczność na drodze - nawołują policjanci.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon