Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce na nowych znaczkach Silesia 2021 Poczty Polskiej

To prawdziwa gratka dla filatelistów! Już jutro, 28 maja Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek pocztowy emisji „Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021”. Przypominamy, że mistrzostwa odbędą się w dniach 29-30 maja na Stadionie Śląskim.

Znaczek

Przed nami Drużonwe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Odbędą się już w ten weekend na Stadionie Śląskim. O tytuł drużynowego mistrza kontynentu ma powalczyć osiem najsilniejszych reprezentacji. To będzie pierwsze od czasów pandemii tak duże wydarzenie na terenie naszego regionu z udziałem publiczności. Do promocji wydarzenia włączyła się Poczta Polska, która już jutro wprowadzi do obiegu znaczek pocztowy emisji „Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021”.

– Dzięki naszej działalności filatelistycznej możemy promować najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne. Zmagania europejskich lekkoatletów kolejny raz odbędą się w Polsce. Jestem niezwykle szczęśliwy, że Poczta Polska może włączyć się w celebrację Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce i być częścią tego niezwykłego przedsięwzięcia. Żywię ogromną nadzieję, że nasi reprezentanci kolejny raz potwierdzą swoją dominację na Starym Kontynencie i obronią złoty medal – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Co przedstawiają znaczki?

Do obiegu zostanie puszczonych 140 000 szt. Koszt jednego znaczka wynosi 4 zł. Przedstawia Anitę Włodarczyk i Pawła Fajdka – utytułowanych reprezentantów Polski w rzucie młotem.

– To drugi znaczek, na którym się znalazłam i muszę przyznać, że to wspaniałe uczucie. Bardzo spodobała mi się kolorystyka ze złotym akcentem i jestem pewna, że to wydanie jeszcze przez lata będzie przypominać o niezwykłym wydarzeniu – powiedziała Anita Włodarczyk.

Tło waloru stanowi Stadion Śląski – miejsce, w którym rywalizować będą europejscy zawodnicy – wraz z panoramą miasta. Oprócz znaczka Poczta Polska wydała, w limitowanej wersji, kopertę FDC, czyli kopertę Pierwszego Dnia Obiegu. Przedstawia ona wnętrze areny tegorocznych zmagań.

– Na znaczku bardzo spodobały mi się widoczne emocje: od dumy z reprezentowanej dyscypliny po radość podczas zdobywania kolejnych osiągnieć. Myślę, że projekt świetnie oddaje to, co będziemy mogli podziwiać przez 2 dni zmagań na Stadionie Śląskim – przyznaje Paweł Fajdek.

Przypomnijmy, że na Stadionie Śląskim ma zmierzyć się 8 najlepszych europejskich reprezentacji, w tym zespoły z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Ukrainy oraz Polski. Nasza drużyna będzie bronić złotego medalu, który został zdobyty podczas ostatnich mistrzostw w Bydgoszczy w 2019 r.

– Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce to wyjątkowe święto sportu. Po pierwsze Polacy bronią zdobytego dwa lata temu tytułu mistrza Starego Kontynentu. Po drugie będziemy mogli gościć na trybunach kibiców, których doping na pewno zmotywuje biało-czerwonych do walki. Cieszę się, że w przypadku tej imprezy udało nam się współpracować z Pocztą Polską. Nie każde wydarzenie otrzymuje tak wyjątkowe wyróżnienie, jakim jest znaczek pocztowy. A nam się to udało i jestem z tego bardzo dumny – stwierdził Bartłomiej Kowalski, CEO Lokalnego Komitetu Wykonawczego Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021.

Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce są bezpośrednią kontynuacją Pucharu Europy lekkoatletów. Od 2015 roku organizowane są w cyklu dwuletnim. W 2019 roku zmagania odbywała się w Bydgoszczy, a nasza reprezentacja zdobyła na nich złoty medal. Tegoroczna edycja odbędzie się 29 i 30 maja na Stadionie Śląskim. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wspiera organizację imprez mistrzowskich oraz międzynarodowych zawodów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 na terenie Polski w 2021 roku. Drużynowe Mistrzostwa Europy otrzymały dotację w kwocie 900 000 zł. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać w TVP Sport. Dla kibiców otwarte zostaną trybuny – zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa udostępnionych zostanie 7 600 miejsc.

fot. European Athletics Team Championships Silesia 2021

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon