Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe? Zobacz obie opcje na żywo!

Choć obecnie mamy do wyboru wiele różnych typów drzwi wewnętrznych, większość inwestorów nadal sięga po klasyczne modele rozwierane. Jednak ograniczenie się do tego rodzaju elementów nie oznacza wcale końca dylematów. Wśród nich można bowiem wyróżnić drzwi przylgowe oraz bezprzylgowe. Co oznaczają te pojęcia? Czym różnią się te rozwiązania i które drzwi wewnętrzne sprawdzą się lepiej w Twoim domu?

Drzwi wewnetrzne bezprzylgowe

Drzwi przylgowe i bezprzylgowe – podstawowe różnice

Drzwi przylgowe to nic innego niż klasyczne skrzydła, od lat spotykane w niemal każdym domu. Charakterystyczna dla nich jest tzw. przylga – wystający element, który po zamknięciu częściowo zachodzi na ościeżnicę, zakrywając zamek. Ich zamknięcie sprawia, że widoczne stają się zawiasy.

Z kolei drzwi bezprzylgowe (można spotkać się także z określeniem „drzwi bezfelcowe”) wyróżniają się całkowicie prostą krawędzią. Po zamknięciu tworzą wraz z ościeżnicą jedną płaszczyznę, ponad którą nie wystaje żaden ich fragment. Nadaje to drzwiom minimalistyczny, nowoczesny wygląd. Z tego powodu zdobywają coraz większą popularność wśród miłośników oszczędnego stylu aranżacji wnętrz.

Choć z reguły w zamkniętych drzwiach bezprzylgowych zawiasy nie są widoczne, obecnie na rynku dostępne są także modele z widocznymi, ozdobnymi zawiasami. W praktyce większość osób decydujących się na tego typu elementy, rezygnuje z tego rozwiązania.

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe? Zobacz obie opcje na żywo!

Cena i montaż drzwi przylgowych i bezprzylgowych

Różnica między drzwiami przylgowymi i bezprzylgowymi widoczna jest także w cenie. Te ostatnie mają nieco bardziej skomplikowaną konstrukcję i wymagają większej precyzji na etapie produkcji. To sprawia, że są one droższe niż klasyczne modele.

W przypadku drzwi bezprzylgowych trudniejszy jest także ich montaż i regulacja zawiasów. Dlatego odradzamy je osobom planującym samodzielną instalację. Wymaga to bowiem nieco większych umiejętności i doświadczenia niż w przypadku klasycznych drzwi przylgowych. Trzeba przy tym pamiętać, że błędy podczas montowania drzwi zwiększają ryzyko ich uszkodzenia podczas codziennego użytkowania, zmniejszając tym samym trwałość produktu.

Jak wybrać typ drzwi wewnętrznych?

Drzwi to bardzo istotny element wystroju pomieszczenia. Oznacza to, że powinny idealnie pasować do całej aranżacji. Na ten aspekt warto zwrócić uwagę, także wybierając między modelami przylgowymi i bezprzylgowymi.

Nowoczesna forma tych ostatnich doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Stanowią przy tym najlepszy wybór w przypadku nowoczesnego minimalizmu – w tym pomieszczeń utrzymanych w estetyce industrialnej. Świetnie wyglądają także w mieszkaniach nawiązujących do stylu mid-century bądź innych nawiązujących do dwudziestowiecznego wzornictwa.

Z kolei drzwi z przylgami doskonale łączą się z aranżacjami klasycznymi, retro bądź rustykalnymi. W wielu przypadkach warto postawić na modele ze zdobionymi zawiasami, które będą dodatkową dekoracją pomieszczenia.

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe? Zobacz obie opcje na żywo!

Drzwi wewnętrzne w Komfort Katowice

Po przeczytaniu powyższego poradnika nadal nie masz pewności, po którą opcję sięgnąć? Na szczęście jest rozwiązanie! Jeśli chcesz znaleźć idealne drzwi wewnętrzne Katowice, zaplanuj wizytę w sklepie stacjonarnym Komfort. W naszych salonach czeka szeroki wybór produktów, wśród których na pewno znajdziesz najlepszą opcję dla swojego mieszkania. Oprócz tego możesz skorzystać z fachowego doradztwa naszych pracowników, którzy pomogą Ci dobrać drzwi do każdego pomieszczenia. Sprawdź, gdzie znajdziesz nie tylko bogaty asortyment, ale także duży wybór dodatkowych usług:

Komfort – Podłogi, Dywany, Drzwi i Płytki

Sklep Komfort, w którym znajdziesz największy wybór drzwi wewnętrznych, mieści się w kompleksie handlowym przy ul. Alpejskiej, w południowej części Katowic. Bliskość takich arterii jak Al. Górnośląska czy ulica Gen. Puławskiego sprawia, że z łatwością dotrzesz tutaj z każdej części GOP. Nawigację ułatwia bliskość centrum handlowego 3 Stawy oraz lotniska Katowice-Muchowiec.

Lokalizacja sklepu jest bardzo dogodna nie tylko dla osób zmotoryzowanych. W pobliżu zlokalizowany jest przystanek autobusowy „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”. Zatrzymują się przy nim linie 110, 672, 674 oraz 900.

Alpejska 10, 40-028 Katowice

695882781

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon