Duże osiedle mieszkaniowe powstanie przy Parku Kościuszki. Nawet 12-piętrowe bloki. Zobaczcie zdjęcia

Tuż przy Parku Kościuszki w Katowicach i obok wybudowanego niedawno sklepu Kaufland, powstanie nowe osiedle mieszkaniowe. Bloki mają być kaskadowe, a najwyższe z nich, wg planów dewelopera, mają być nawet 12-piętrowe.

Grupa REB z Warszawy, prywatna grupa inwestycyjna z branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, szykuje się do rozpoczęcia swojego pierwszego w Katowicach projektu typowo mieszkaniowego. Firma ta ogłosiła wcześniej, że przy ul. Grundmanna na Załężu też będzie stawiać obiekt, ale łączący funkcje biurowe, mieszkaniowe i hotelowe.

Nowe osiedle przy Parku Kościuszki w Katowicach

Nowa inwestycja typowo mieszkaniowa Grupy REB jest roboczo nazywana Osiedlem Parkowa. Parkowa dlatego, że będzie znajdować się tuż przy ul. Parkowej i w sąsiedztwie Parku Kościuszki.

Osiedle zajmie obszar, na którym obecnie są nieużytki, między marketem Kaufland przy ul. Brynowskiej a ekskluzywnym osiedlem małych bloków, zaprojektowanym przez Tomasza Koniora.

Na razie firma złożyła pismo o warunki zabudowy tej inwestycji. W sumie ma tu być ok. 11-12 tys. m2 mieszkań i usług.

Budynki w zabudowie kaskadowej

Budynki będą w zabudowie kaskadowej, niższe budynki usytuowane od ul. Parkowej i parku, wyższe, przy ulicy Brynowskiej i Kauflandzie. Na parterze wyższych budynków przewidziano lokale usługowe. Pod budynkami zaplanowano garaże podziemne.

Najwyższe budynki mają mieć ok. 10-12 kondygnacji.

- Chcielibyśmy nawiązać do wysokich budynków stojących po drugiej stronie ul. Brynowskiej - mówi Piotr Kawałko, CEO Grupy REB.

Na wstępnych wizualizacjach elewacja osiedla jest w różnych odcieniach koloru ceglastego, co może nawiązywać do przeszłości tego terenu, gdzie kiedyś działała cegielnia.

Piotr Kawałko jednak studzi entuzjazm. - Na razie nie jest to przesądzone - mówi.

Osiedle zaprojektował Maciej Kronenberg z Pracowni URBA Architects z Krakowa.
Subskrybuj 24kato.pl

google news icon