Dwa poważne wypadki na A4 w Mysłowicach. Autostrada w stronę Krakowa zablokowana

Pechowy jest poniedziałek 17 maja 2021 dla autostrady A4 na odcinku Katowice-Kraków. W rejonie Mysłowic zdarzyły się dwa poważne wypadki, praktycznie jeden po drugim. A4 w kierunku Krakowa stoi, w stronę Katowic też nie jest lepiej.

Wypadek nr. 1 na A4 w Mysłowicach

Najpierw, w poniedziałek 17 maja 2021 przed godz. 9 na węźle autostrady A4 z drogą S1 w Mysłowicach, na wysokości węzła Brzęczkowice, wywróciła się ciężarówka. Wypadł z niej ładunek - element konstrukcji mostu. Ciężarówka zablokowała dwa pasy ruchu w stronę Krakowa. Ruch odbywał się tylko pasem awaryjnym. Strażacy z Mysłowic zneutralizowali wycieki i opatrzyli poszkodowanego kierowcę. Na czas podnoszenia pojazdu i ładunku autostrada została zamknięta.

- Ciężarówka została już podniesiona na koła i odholowana. Dźwig również usunął ładunek, który wypadł na jezdnię - mówi mł. bryg. mgr Wojciech Chojnowski, oficer prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach.

Wypadek nr. 2 na A4 w Mysłowicach

Niespełna dwie godziny później, ok. godz. 10 ta sama nitka A4 znowu została zablokowana. Tym razem całkowicie, po zderzeniu trzech samochodów ciężarowych przed zjazdem na Mysłowice. Jeden z kierowców został zakleszczony w pojeździe. Na miejscu pracują wszystkie służby, lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał jednego z kierowców do szpitala. Policjanci kierują auta na objazd przez DK 86.

- Na razie autostrada A4 w kierunku Krakowa jest zamknięta. Prowadzimy działania, by udrożnić choć jeden pas. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, ile to potrwa - mówi mł. bryg. mgr Wojciech Chojnowski, oficer prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach.

Co ciekawe, na nitce autostrady A4 w stronę Katowic również tworzyły się duże korki. Teraz jednak ruch w stronę Gliwic i Wrocławia odbywa się płynnie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek katowice a4 26 maja 2023

Śmiertelny wypadek na A4 w Katowicach. A4 zablokowana

Wypadek katowice a4 30 marca 2023

Kolizja ciężarówki z autem osobowym na autostradzie A4

Kolizja samochody ciezarowe A4 Katowice 4

Trzy samochody ciężarowe zderzyły się na autostradzie A4

Kolizja samochodu ciężarowego

Kolizja samochodu ciężarowego na zjeździe z autostrady A4

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Uwaga wypadek

Kolejne potrącenie na pasach w Katowicach

Nastolatek Katowice 1

Katowice. Policja szuka... ofiary agresywnego mężczyzny