Dwie inwestycje Katowic zdobyły nagrody w konkursie „Top Inwestycje Komunalne”

Mamy się czym chwalić. Katowice znalazły się w gronie zwycięzców w prestiżowym plebiscycie „Top Inwestycje Komunalne Dekady”. Nagrodzono dwie inwestycje.

Top Inwestycje Komunalne 2 kopia

Projekt budowy trzech basenów inwestycją dekady

PortalSamorządowy.pl co roku wyłania 10 najlepszych projektów samorządowych, przyznając im nagrody w plebiscycie „Top Inwestycje Komunalne”. W tegorocznej edycji, wyróżniony został projekt budowy trzech basenów w Katowicach.

– Budowa trzech basenów pływackich w Katowicach była jedną z moich deklaracji wyborczych w poprzedniej kadencji. Wcześniej rozważano budowę jednego dużego parku wodnego, jednak po analizie m.in. rentowności innych takich przedsięwzięć w kraju uznano, że lepszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie budowa trzech mniejszych basenów w różnych częściach miasta, do których będzie miała dostęp znacznie większa liczba mieszkańców. Uwagi i pytania do projektu wnosili mieszkańcy poprzez platformę konsultacji społecznych. – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Inwestycje, których podjęło się miasto, dotyczą budowy basenów Brynów oraz Burowiec. Baseny zaprojektowane jako budynki parterowe wolnostojące, których najbardziej charakterystyczną cechą jest kompozycja dwóch zestawionych do siebie brył o innym wyrazie architektonicznym. Na układ każdego z obiektów składa się foyer, część sportowa, część basenowa oraz zaplecze techniczne. W ramach inwestycji do użytku oddany zostanie jeszcze basen Zadole.

Doceniono także Strefę Kultury

Oprócz klasycznego konkursu, zorganizowano również jego jubileuszową edycję „Top Inwestycji Komunalnych Dekady”. Wyniki specjalnego wydania ogłoszono podczas zorganizowanej 21 września podczas gali towarzyszącej XIII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu i 6. European Tech and Start-up Days w Katowicach. Wśród laureatów, jury wyróżniło również Katowice, za stworzenie koncepcji Strefy Kultury.

– Katowice już dawno przestały być miastem węgla i stali. Dzięki rozpoczętym przez nas inwestycjom, na naszych oczach miasto staje się czołowym ośrodkiem kultury i turystyki biznesowej w Polsce - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Bardzo mnie cieszy, że nasze wysiłki zostały docenione. – dodaje.

PortalSamorządowy.pl co roku wyłania 10 najlepszych projektów samorządowych, przyznając im nagrody w plebiscycie „Top Inwestycje Komunalne”. W tegorocznej edycji, wyróżniony został projekt budowy trzech basenów w Katowicach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon