Dwie nowe karetki dla małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

600 tysięcy złotych kosztowały dwie nowe karetki dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Będą służyć m.in. małym pacjentom przewożonym z GCZD na konsultacje do innych ośrodków.

Dwie nowe karetki transportowe trafiły do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie. Pojazdy poprawią komfort i bezpieczeństwo pacjentów przewożonych ze szpitala przy ul. Medyków 16 na konsultacje do innych ośrodków.

Dwie nowe karetki w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka

Katowicki szpital pozyskał karetkę transportową T (na bazie samochodu Renault Traffic L2H1) oraz karetkę neonatologiczną N (Renault Master L2H2). Oba pojazdy przeszły już proces doposażenia i spełniają wszystkie wymogi stawiane przed nowoczesnymi karetkami transportowymi. Samochody trafiły w ostatnich dniach do GCZD.

- Są już w normalnym użytkowaniu. Dziennie wykonują kilka kursów - informuje dr Barbara Kunsdorf-Bochnia, szefowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w GCZD.

Pojazdy są wykorzystywane do przewożenia małych pacjentów GCZD na konsultacje do innych szpitali lub poradni. Korzystają z nich również pacjenci przewożeni na konsultacje do GCZD z innych ośrodków. W ściśle uzasadnionych przypadkach pojazdy służą do transportu chorych dzieci z lub do domu.

Koszt obu karetek wraz z adaptacją na pojazdy przystosowane do transportu pacjentów wyniósł blisko 593 950 zł. Zakup pojazdów możliwy był dzięki dotacji celowej z budżetu państwa.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon