Dwie nowe karetki dla małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

600 tysięcy złotych kosztowały dwie nowe karetki dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Będą służyć m.in. małym pacjentom przewożonym z GCZD na konsultacje do innych ośrodków.

Dwie nowe karetki transportowe trafiły do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie. Pojazdy poprawią komfort i bezpieczeństwo pacjentów przewożonych ze szpitala przy ul. Medyków 16 na konsultacje do innych ośrodków.

Dwie nowe karetki w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka

Katowicki szpital pozyskał karetkę transportową T (na bazie samochodu Renault Traffic L2H1) oraz karetkę neonatologiczną N (Renault Master L2H2). Oba pojazdy przeszły już proces doposażenia i spełniają wszystkie wymogi stawiane przed nowoczesnymi karetkami transportowymi. Samochody trafiły w ostatnich dniach do GCZD.

- Są już w normalnym użytkowaniu. Dziennie wykonują kilka kursów - informuje dr Barbara Kunsdorf-Bochnia, szefowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w GCZD.

Pojazdy są wykorzystywane do przewożenia małych pacjentów GCZD na konsultacje do innych szpitali lub poradni. Korzystają z nich również pacjenci przewożeni na konsultacje do GCZD z innych ośrodków. W ściśle uzasadnionych przypadkach pojazdy służą do transportu chorych dzieci z lub do domu.

Koszt obu karetek wraz z adaptacją na pojazdy przystosowane do transportu pacjentów wyniósł blisko 593 950 zł. Zakup pojazdów możliwy był dzięki dotacji celowej z budżetu państwa.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka (zdjęcie ilustracyjne)

Lekarze z katowickiego szpitala operowali na Ukrainie

Pododdział Zaburzeń Rozwoju Płci, GCZD, Katowice

Lepsza diagnostyka zaburzeń rozwoju płciowego w Katowicach

Marta Manowska

Marta Manowska ambasadorką Narodowego Programu Szczepień

Próchnica butelkowa u 19-miesięcznego dziecka

Próchnica butelkowa - to się leczy w Katowicach

Od roku akademickiego 2021/2022 studentom medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w nauce będzie pomagał... „Wirtualny Pacjent”.

Studenci ŚUM będą leczyć wirtualnego pacjenta

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Nie lekceważ zakazu! Lawy biedronki azjatyckiej są groźne

Plaga larw azjatyckich biedronek na placu zabaw