Dwóch policjantów z Katowic zawieszonych. To oni upublicznili zdjęcia zmarłej 19-latki?

Zdjęcia potrąconej przez autobus 19-latki obeszły cały internet. Jak wynika z ustaleń Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, za upublicznienie zdjęć odpowiedzialni są prawdopodobnie dwaj policjanci z Komendy Miejskiej. Zostali zawieszeni.

Tragiedia wstrząsnęła całym Śląskiem

Przypomnijmy, że w lipcu pod kołami autobusu zginęła 19-latka. W Internecie krążyły zdjęcia jej zmasakrowanego ciała. Jak się okazuje, zdjęcia prawdopodobnie zostały zrobione zza policyjnego parawanu.

Komendant wojewódzki zdecydował o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec dwóch policjantów Komendy Miejskiej w Katowicach. Zostali zawieszeni w czynnościach służbowych na trzy miesiące.

Zdjęcia i nagrania śmierci 19-latki w Katowicach obeszły cały Internet

Po opublikowaniu informacji o tym zdarzeniu, w komentarzach szybko zaczęły pojawiać się kolejne zdjęcia i nagrania, które jeszcze dobitniej ukazywały tę sytuację. Nie brakowało hejtu. Oprócz internautów, którzy negatywnie oceniali kierowcę, znaleźli się także ci, którzy nie mieli litości wobec zmarłej.

Tragiczna śmierć 19-latki w Katowicach

Pod kołami autobusu zginęła 19-letnia matka małych dzieci, pochodząca ze Świętochłowic. Dziewczyna próbowała przerwać trwającą nad ranem bójkę. Nagrania pokazują, że mimo sygnałów ostrzegawczych, kierowca z pełną premedytacją ruszył w zgromadzone na ulicy osoby.

Przypomnijmy, że 31 lipca 2021 r., chwilę przed godz. 6 rano, u zbiegu ul. Mickiewicza i Stawowej w Katowicach 19-latka została potrącona przez autobus. 31-letni kierowca autobusu ZTM odjechał z miejsca wypadku. Został zatrzymany dopiero w kilkadziesiąt metrów dalej. Tłumaczył, że nie zauważył dziewczyny. Badanie alkomatem potwierdziły jego trzeźwość. Pobrano także krew, by sprawdzić, czy nie był pod wpływem narkotyków.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ pracowali policjanci wydziału ruchu drogowego, a także grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli zapisy z licznych kamer monitoringu, a także przesłuchali świadków zdarzenia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tunel zablokowany. W centrum w stronę Chorzowa tworzą się ogromne korki

Ogromne korki w centrum. Utrudnienia do jutra!

Wypadek Katowice Kościuszki, potrącenie

Potrącenie małżeństwa seniorów na przejściu dla pieszych

Mężczyźni podejrzani w sprawie pobicia w centrum Katowic

Policja w Katowicach szuka tych mężczyzn

Podejrzany o zabójstwo ojca, Katowice

Ojcobójca z Wełnowca aresztowany. Odpowie za zabójstwo

Mayday Katowice 2022 policja 10

Mayday 2022 w Katowicach. 12 osób zatrzymanych

Policyjna akcja "NURD" w Katowicach

Mandaty na prawie 100 tysięcy złotych w jeden dzień

Aresztowany za gwałt Katowice1

Zgwałcił kobietę na klatce schodowej jej domu w Katowicach