Dziecięce kursy programowania w grze Minecraft? MindCloud zaprasza!

Wrzesień to ten moment w roku, w którym dzieci powracają do szkoły, a także rozpoczynają zajęcia dodatkowe. Wielu rodziców wciąż zastanawia się, na jakie zajęcia zapisać swoje pociechy. Z jednej strony pragną, aby ich dzieci się rozwijały, a z drugiej? Po prostu dobrze się bawiły. Jeżeli znają i lubią Minecraft’a to może rozwiązaniem byłby kurs dla dzieci właśnie w grze Minecraft? No dobrze, ale gdzie znaleźć takie zajęcia w Katowicach? Ano, w ośrodku MindCloud. Poznajcie go.

Czy Minecraft to odpowiednia gra dla dzieci?

Oczywiście i to w każdym wieku. Minecraft to gra stworzona przez szwedzkich programistów, wolna od brutalnej i realnej przemocy. Na czym polega? Między innymi na funkcjonowaniu w wykreowanym, survivalowym świecie. Życie bohaterów Minecraft’a sprowadza się do nieustanego tworzenia, ulepszania budowanego dobytku. Właśnie w taki sposób gra rozbudza dziecięcą kreatywność, uczy logicznego myślenia, analizowania różnych scenariuszy, prognozowania sytuacji, a przede wszystkim? Granie w Minecraft’a to ogromna frajda dla najmłodszych!

MindCloud

Nauka programowania od podstaw

Minecraft to komputerowy świat, który nieustannie się zmienia. Nic więc dziwnego, że dla najmłodszych stwarza doskonałą okazję do rozpoczęcia przygody z programowaniem - nauka poprzez zabawę. Dzieci w trakcie nauki programowania uczą się podstaw, a z czasem potrafią stworzyć własny kod. Zdobyte umiejętności mogą wykorzystać w szkole, a nawet w zawodzie, który wybiorą w przyszłości. Naturalnie nasuwa się pytanie, jak wygląda taki kurs?

MindCloud

Ścieżka rozwoju kursanta w MindCloud

MindCloud to Ogólnopolska Szkoła Programowania. Ośrodek w Katowicach prowadzi zajęcia stacjonarne oraz zajęcia online z programowania dla dzieci już od 7 roku życia. Najmłodsi uczniowie rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem, biorąc udział w zajęciach „wstęp do programowania (skierowane do dzieci w wieku 7-8 lat). Czego się uczą? Algorytmicznego i logicznego myślenia, poprzez:

 • Porządkowanie informacji,
 • Kodowanie i dekodowanie,
 • Planowanie sekwencji działań,
 • Rozpoznawanie wzorców,

jak i analizę. Dodatkowo dzieci rozwijają umiejętności matematyczne, które przygotowują je do kolejnego etapu nauki – podstawy programowania (skierowane do dzieci w wieku 8-10 lat). W trakcie zajęć, dzieci obcują z liczeniem oraz czytaniem i to w dużych ilościach. Dodatkowo poznają podstawowe pojęcia i konstrukcje logiczne z zakresu programowania. Co jeszcze? Zaczynają tworzyć pierwsze algorytmy w języku blokowym LUA.

Po opanowaniu podstaw, kursanci przechodzą na bardziej zaawansowany poziom (tzn. programowanie dla zaawansowanych dla dzieci 10-12 lat). Na tym etapie, uczą się programowania w językach LUA i Python, tworzą mody i skiny do gry, a także uczą się korzystać z konsoli poleceń Minecraft. Warto podkreślić, że katowicki MindCloud oprócz zajęć dla 7-12-latków, prowadzi również kursy specjalistyczne.

MindCloud

Kursy specjalistyczne w MindCloud

MindCloud proponuje również zajęcia dla nieco starszych dzieci (tzn. 9-14 lat), które biorą udział w:

 • Akademii Twórców YT (dla dzieci w wieku 9-12 lat),
 • Game Studio (dla dzieci w wieku 10-13 lat),
 • Game Studio PRO dla dzieci (dla dzieci w wieku 11-14 lat).

Rodzice mogą zapisać swoje pociechy na zajęcia w MindCloud bezpośrednio TUTAJ , a przy okazji mogą się zapoznać z pełnym opisem zajęć. Jeżeli najmłodsi, nie mają pewności czy proponowane kursy będą im odpowiadać, to MindCloud zaprasza do zapisów na ostatnie ZAJĘCIA POKAZOWE, które odbędą się w najbliższą sobotę, czyli 24 września br. Oto ich rozkład:

 • 10.00-11.00 Game studio (dla dzieci w wieku 10-13 lat),
 • 10.00-11.00 Wstęp do programowania (dla dzieci w wieku 7-8 lat),
 • 11.15-12.15 Podstawy programowania (dla dzieci w wieku 8-11 lat),
 • 11.15-12.15 Programowanie dla zaawansowanych (dla dzieci w wieku 10-12 lat).

Cóż, po zajęciach pokazowych nie pozostaje nic innego, jak rezerwacja miejsca na wybrany kurs i rozpoczęcie nauki trzeciego, najważniejszego języka – czyli programowania.

Rozwojowe zajęcia dla dzieci? Nauka programowania w MindCloud Katowice to dobre rozwiązanie!

MindCloud zaprasza!
ul. Przemysłowa 10
40-001 Katowice
Tel. 731 987 889
E-mail: katowice@mindcloud.pl
FACEBOOK || INSTAGRAM

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon