Dzielnica Nowych Technologii - Katowicki HUB Gamingowo-Technologiczny. Wystartował konkurs

Katowice rozpoczęły procedurę konkursową na koncepcję projektu „Dzielnica Nowych Technologii - Katowicki HUB Gamingowo-Technologiczny”. Nabór zgłoszeń do konkursu trwa do 24 września 2021 roku.

Szyb Pułaski 2 fot Sławomit Rybok

Pierwszy etap inwestycji, którego dotyczy konkurs, odnosi się do terenu po zachodniej stronie ulicy Szopienickiej oraz istniejącej zabudowy zabytkowej po stronie wschodniej tej ulicy (w sumie 19 tysięcy m.kw. powierzchni). Dzielnica Nowych Technologii będzie zlokalizowana w sąsiedztwie zabytkowego Nikiszowca – obejmie tereny usytuowane wokół dwóch historycznych szybów wydobywczych kopalni „Wieczorek” - szybu Pułaski oraz szybu Poniatowski.

W Katowicach stawiamy na innowacje oraz rozwój nowoczesnych usług biznesowych. To właśnie stolica Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii stała się miejscem, gdzie coraz częściej dyskutujemy o tym, w którą stronę powinien iść rozwój nowoczesnych technologii. Miasto, które kiedyś kojarzone było z przemysłem ciężkim, teraz jest słynne między innymi z e-sportu. W 2013 roku po raz pierwszy gościliśmy Intel Extreme Masters – wydarzenie, które było kamieniem milowym w rozwoju Katowic. Dzięki tej imprezie wiele liczących się na świecie firm zwróciło uwagę na stolicę województwa śląskiego, jako potencjalnego miejsca do ulokowania siedziby swoich przedsiębiorstw. Rosnące zainteresowanie Katowicami ze strony globalnych inwestorów było impulsem, dzięki któremu w naszym mieście powstaje Dzielnica Nowych Technologii i Katowicki Hub Gamingowo-Technologiczny. Tereny dawnej Kopalni Wieczorek i Szyb Pułaski to dla wielu mieszkańców niezwykły symbol pracowitości i solidności, który zyska teraz nowe funkcje i życie. Jestem przekonany, że przekształcenie tych miejsc w przestrzeń dla sektora nowoczesnych technologii pozwoli nam wrzucić szósty bieg i stanie się kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Katowic. Ogłoszenie konkursu na koncepcję przybliża nas do realizacji tego ambitnego planu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Przekształcenie zabytkowej kopalni w nowoczesną przestrzeń ma się odbyć przy skumulowaniu w jednym miejscu firm z branży gamingowej i e‑sportowej, a także pokrewnych im firm technologicznych. Przyciągnięcie dużych firm z branży będzie stanowiło największe wyzwanie także dla miasta.

Chętni do konkursu mogą się zgłaszać do 24 września 2021 r. Autorzy najlepszych i najciekawszych prac otrzymają nagrody pieniężne.

  • I Nagroda – 100 tysięcy zł brutto
  • II Nagroda – 50 tysięcy zł brutto
  • III Nagroda – 30 tysięcy zł brutto
  • Wyróżnienia – 20 tysięcy zł brutto (łączna pula)

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon