Dziwne konstrukcje pod Spodkiem. Po co je zbudowano? Wyjaśniamy

Pod katowickim Spodkiem i w zielonej dolinie MCK w Katowicach pojawiły się dziwne metalowe i drewniane konstrukcje. Po co je postawiono? Wyjaśniamy.

Wygląda to dość intrygująco. Duże konstrukcje, zbudowane ze stalowych rurek albo drewnianych desek pojawiły się na placu przed katowickim Spodkiem oraz na terenie zielonej doliny Międzynarodowego Centrum Kongresowego, a nawet na dachu MCK. Zajmują tyle miejsca, że zagrodzono zejście z platformy widokowej na MCK na plac przed Spodkiem. Dlaczego zbudowano te konstrukcje?

W Katowicach odbędzie się Red Bull Roof Ride

Szykuje je Red Bull na wielką imprezę, która odbędzie się od 19 do 21 sierpnia 2021 r. To będzie Red Bull Roof Ride, czyli rowerowa impreza miejska, jakiej jeszcze w Polsce nie było.

Unikalna trasa poprowadzona z dachu MCK, siedem przeszkód, 22 metry różnicy wysokości (!) między startem i metą, w tym - gigantyczny drop. Do tego czołówka riderów MTB na czele z braćmi Godźkami - Dawidem i Szymonem - ze śląskiego Suszca - taka kumulacja atrakcji zdarzy się już 21 sierpnia (wtedy odbędą się finały) w Katowicach.

Najlepsi zawodnicy powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FMB i dziką kartę na Zawody Crankworx w Nowej Zelandii.

Harmonogram zawodów znajdziesz tu: Będą jeździć rowerami po dachu MCK… Red Bull Roof Ride w Katowicach!

Wstęp na imprezę jest wolny

Sobotnie finały polskiego przystanku Pucharu Świata FMB zobaczy na żywo 5000 widzów. Wstęp jest wolny - na plac przy Spodku w Katowicach może wejść 500 osób, jednak w koordynacji ze służbami, organizatorzy będą mogli zaprosić dodatkowe 4500 osób, które okażą na wejściu zaświadczenie o szczepieniu (kod QR w wersji mobilnej lub drukowanej).

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon