Dwie ofiary wybuchu w Krupskim Młynie z zakładzie Nitroerg. Olbrzymia siła eksplozji

Do wybuchu doszło dzisiaj, 14 lutego 2022 r. po godzinie 17 w zakładzie produkującym materiały wybuchowe w Krupskim Młynie. Siła wybuchu była tak duża, że mieszkańcy okolicznych miast odczuli wstrząs. Na miejsce zadysponowano 10 zastępów straży oraz śmigłowiec LPR.

fot. Pixaby
Eksplozja-Krupski-Młyn

AKTUALIZACJA, godz. 19:15

Przedstawiciele straży pożarnej potwierdzają informację o dwóch ofiarach śmiertelnych.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Do eksplozji doszło w poniedziałek 14 lutego 2022 r. na terenie zakładu Nitroerg w Krupskim Młynie (powiat tarnogórski). W wyniku eksplozji został zniszczony jeden budynek.

- Około godziny 17:15 na terenie zakładu produkcyjnego w Krupskim Młynie doszło do niekontrolowanej detonacji. Na miejscu zdarzenia trwa akcja służb ratunkowych. Nie występuje zagrożenie dla lokalnej społeczności. Komunikat będzie aktualizowany w miarę napływających informacji - czytamy w oficjalnym komunikacie zakładu.

Strażacy, którzy dotarli na miejsce wyjaśniają, że do wybuchu doszło podczas procesu technologicznego mieszania 800 kilogramów nitrogliceryny.

Poszukiwania trwają

Obecnie trwają poszukiwania dwóch osób. Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR oraz Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratowniczą z psami i Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego.

- Wybuch w fabryce w Krupskim Młynie to był taki podmuch, że wszystkim zatrząsło - mówił świadek zdarzenia dla radia RMF FM.

Okoliczni mieszkańcy zgłaszają, że wybuch miał taką siłę, że był odczuwalny w promieniu 20 km, np. w Koszęcinie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon