Esperal Katowice - wszywka alkoholowa w Twoim mieście

Alkoholizm jest chorobą, której pod żadnym pozorem nie wolno bagatelizować. Szacuje się, że każdego roku na świecie z powodu alkoholu śmierć ponosi ponad 3 000 000 osób. Nie dopuść do tego, żeby miał on wpływ na życie Twoje lub Twoich bliskich!

Główne esperal katowice

Obecnie najskuteczniejszym sposobem pozostania w abstynencji i pokonania nałogu alkoholowego jest implantacja wszywki alkoholowej esperal w Katowicach. Najlepszym dowodem na to są nasi pacjenci, którzy pokonali alkoholizm i odzyskali kontrolę nad swoim życiem. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że skuteczność w leczeniu choroby alkoholowej w Naszym Gabinecie wynosi aż 93%.

Czym jest wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa popularnie określana jest jako esperal. To lek w postaci tabletek o nazwie Disulfiram, który powoduje awersję do picia, przez co pozwala zachować abstynencję alkoholową. Preparat ten pomaga skutecznie walczyć z chorobą alkoholową.

Leczenie alkoholizmu za pomocą wszywki alkoholowej

Wszycie esperalu nie dopuszcza do dehydrogenazy aldehydowej, ponieważ blokuje rozkład alkoholu. Zgromadzony w organizmie człowieka alkohol powoduje silne zatrucie pokarmowe, które swoimi objawami przypomina kaca. Dlaczego przypomina? Dlatego, że zastosowanie esperalu sprawia, że wszystkie objawy są dużo bardziej nasilone. Substancja czynna preparatu wywołuje na tyle nieprzyjemne i uciążliwe objawy, że jest najbardziej skutecznym elementem terapii awersyjnej.

Co powoduje implantacja wszywki alkoholowej

Dzięki wszywce alkoholowej alkoholik jest w stanie powstrzymywać się od spożycia alkoholu. Wynika to z tego, że po wypiciu alkoholu esperal wszyty w organizm pacjenta powoduje następujące konsekwencje:

 • nudności i wymioty,
 • zawroty głowy,
 • uciążliwy ból głowy,
 • bóle mięśniowe,
 • duszności i zwiększona potliwość,
 • skoki ciśnienia,
 • uczucie niepokoju,
 • metaliczny posmak,
 • zaburzenia psychiczne.

Wszywka alkoholowa działa w kontakcie z nawet najmniejszą ilością alkoholu we krwi. Oprócz unikania alkoholu należy także uważać także na spożywane cukierki czy płyny do płukania jamy ustnej.

Esperal w ciele pacjenta działa natychmiast po spożyciu alkoholu, a złe samopoczucie utrzymuje się od 4-10 godzin. Jego implantacja pozostaje obojętna pod warunkiem zachowania trzeźwego organizmu.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu gwarancją na sukces

Sama wszywka alkoholowa to nie wszystko. Największe prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu zapewnia kompleksowa terapia uzależnień, w skład której oprócz wykonania zabiegu, podczas którego zaszywa się wszywkę alkoholową, wchodzi także detoks alkoholowy oraz spotkania z psychoterapeutą. Odtrucie alkoholowe pozwala na przerwanie ciągu alkoholowego oraz łagodzi objawy zespołu abstynencyjnego, czyli skutki towarzyszące odstawieniu alkoholu. Natomiast terapia z psychoterapeutą pozwala znaleźć źródło problemu i odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Implantacja esperalu w poradni leczenia uzależnień Nasz Gabinet w Katowicach

Wszycie esperal Katowice w Naszym Gabinecie przeprowadzane jest przez najlepszych specjalistów do walki z chorobą alkoholową. Sam zabieg wraz ze wstępną wizytą trwa niespełna 30 minut i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, przez co jest całkowicie bezbolesny. Podczas wywiadu medycznego lekarz określa stopień zaawansowania alkoholizmu, stan zdrowia pacjenta, kondycję organizmu pacjenta oraz dobiera odpowiedni sposób leczenia. Wszywka alkoholowa esperal wszywana jest głęboko podskórnie, pod powięzią w okolicy pośladka. Dzięki wybraniu takiego, a nie innego miejsca zaszycia, rana szybko się goi i nie powoduje żadnego dyskomfortu, z kolei powstała w wyniku zabiegu wszycia esperalu blizna jest niezauważalna. Decydując się na wszycie wszywki alkoholowej w przychodni Nasz Gabinet, masz gwarancję, że podczas zabiegu wykorzystany jest oryginalny esperal. Zabieg jest mało inwazyjny, a bezpośrednio po wszyciu esperalu można wrócić do domu i do pracy. To pozwoli zachować całą terapię w tajemnicy.

Wszywka esperal nie sprawia bólu ani dyskomfortu. Nie przeszkadza też w wykonywaniu codziennych czynności czy aktywności fizycznych. Tak naprawdę pacjent, o ile będzie stosował się do zaleceń lekarza, nie odczuje żadnej różnicy w codziennym życiu. Najważniejsze jest unikanie spożywania alkoholu.

W ośrodkach Nasz Gabinet wykonujemy zabiegi związane z leczeniem alkoholizmu w oparciu o cztery pakiety. Na cenę zabiegu składa się więc wszywka alkoholowa esperal, znieczulenie miejscowe, rodzaj zastosowanych nici (chirurgiczne albo kosmetyczne), dodatkowe wizyty lekarskie, antybiotyki podawane domięśniowo.

Esperal

Kto powinien zdecydować się na zabieg wszycia esperalu w Katowicach?

Terapia awersyjna to najczęściej wybierana metoda, aby pokonać chorobę alkoholową. Esperal zalecany jest osobom, które nie są w stanie spożywać alkoholu w sposób kontrolowany i osobom uzależnionym, które nie potrafią poradzić sobie z alkoholizmem na własną rękę.

Wszywki alkoholowe - przeciwwskazania do zabiegu

 • nadwrażliwość na disulfiram,
 • spożycie alkoholu na co najmniej 24 godziny przed zabiegiem,
 • zaburzenia pracy serca,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • niewydolność serca,
 • problemy z układem krążenia,
 • problemy psychiczne i próby samobójcze,
 • zażywanie niektórych leków.

Zawalcz o trzeźwość o przychodni leczenia uzależnień Nasz Gabinet w Katowicach

Podstawowym krokiem w walce o pokonanie alkoholizmu jest uświadomienie sobie, że problem naprawdę go dotyczy i przyjęcie pomocy z zewnątrz. Leczenie choroby alkoholowej jest bardzo ciężkie i wymaga pełnego zaangażowania oraz determinacji zarówno ze strony alkoholika, jak i jego najbliższych. Nasz Gabinet to specjalistyczna poradnia leczenia uzależnień, którą tworzą najlepsi specjaliści w całym kraju. Zapewniamy kompleksowe leczenie nałogu alkoholowego oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta, co pozwala nam na skuteczną walkę z alkoholizmem.

Po pomoc w leczeniu alkoholizmu może zgłosić się zarówno osoba uzależniona, jak i jej rodzina. Zapewniamy pomoc i opiekę wszystkim, którzy tylko będą chcieli tę pomoc od nas przyjąć. Leczenie alkoholizmu za pomocą wszywki alkoholowej jest na ten moment najbardziej skutecznym rozwiązaniem, jednak aby przyniosło one oczekiwane efekty, musi iść w parze zarówno z detoksem organizmu, jak i spotkaniami z psychoterapeutą. Tylko dzięki kompleksowemu podejściu do walki z nałogiem można osiągnąć pełen sukces, jakim jest przezwyciężenie choroby.

Przychodnia Leczenia Uzależnień Nasz Gabinet w Katowicach
Józefowska 76, 40-145 Katowice
+48 519 775 225

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon