Estończyk Märten Kuusk nowym zawodnikiem GKS Katowice. Regularnie gra w reprezentacji swojego kraju

Do drużyny piłkarskiej GKS Katowice dołączył Estończyk Märten Kuusk. 27-letni zawodnik gra na obronie.

GKS Katowice
Marten Kuusk gks katowice

Märten Kuusk trafił do GKS-u Katowice na zasadzie transferu definitywnego i związał się z Klubem kontraktem, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia.

Märten Kuusk z Estonii nowym piłkarzem GKS Katowice

27-letni obrońca pochodzi z Estonii i jest wychowankiem JK Kotkas Juunior. W swojej rodzimej lidze reprezentował JK Nõmme Kalju, Rakvere Tarvas oraz FC Flora Tallinn. W tym ostatnim klubie rozegrał 190 meczów, zdobywając cztery mistrzostwa Estonii, dwa Puchary Estonii, a także Superpuchar. FC Flora Tallinn to najbardziej utytułowany zespół w historii estońskiej piłki nożnej. W styczniu 2022 roku Märten Kuusk przeniósł się do grającego w najwyższej klasie rozgrywkowej węgierskiego Újpest FC. Do zespołu z Tallinna wrócił w styczniu 2023 roku na półroczne wypożyczenie. Rundę jesienną bieżącego sezonu spędził w Újpest FC.

Zawodnik regularnie występuje w reprezentacji Estonii, w której zadebiutował w styczniu 2019 roku. Dotąd rozegrał dla drużyny narodowej 29 meczów.

Środkowy obrońca poszukiwany

- Szukaliśmy zawodnika, który zwiększy rywalizację sportową w formacji defensywnej - mówi Dawid Dubas, dyrektor sekcji piłki nożnej GKS-u Katowice. - W rundzie jesiennej bieżącego sezonu, w kilku fazach rozgrywek zmagaliśmy się z absencjami zawodników, spowodowanymi urazami oraz wykluczeniami za kartki. Wraz ze sztabem szkoleniowym zdefiniowaliśmy pozycję środkowego obrońcy jako pozycję priorytetową do transferu zimą. Z wiadomych przyczyn zimowe okna transferowe mają swoje uwarunkowania i specyfikę, stąd po licznych analizach rynku transferowego, podjęliśmy decyzję o transferze do Klubu Märtena Kuusk'a z Újpest FC - dodaje Dubas.

Dyrektor sekcji piłki nożnej GKS-u Katowice podkreśla, że Märten zbierał również cenne doświadczenie piłkarskie, grając w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Może występować na pozycji pół prawego i poł lewego środkowego obrońcy, co jest jego dodatkowym atutem. - Po pozytywnym przejściu przedtransferowych badań medycznych oraz testów motorycznych, podpisaliśmy z zawodnikiem kontrakt - dodaje Dawid Dubas.

GKS Katowice Bordeaux

Może Cię zainteresować:

Jak GKS Katowice i Ecik Janoszka załatwili Bordeaux i Zinedine'a Zidane'a. "Ała i ała. Dotknąć go nie szło było"

Autor: Marcin Zasada

21/10/2023

Christian Alemán gks katowice 01

Może Cię zainteresować:

Pierwszy Ekwadorczyk w drużynie GKS Katowice. To Christian Alemán, 27-letni pomocnik

Autor: Katarzyna Pachelska

21/09/2023

Parkiet sportowy spodek katowice

Może Cię zainteresować:

Katowice. Spodek ma nowy parkiet sportowy. Można na nim grać w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną

Autor: Katarzyna Pachelska

15/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon