Ewa Swoboda nie jedzie na igrzyska. Biegaczka AZS AWF Katowice przegrała z kontuzją

Najszybsza polska sprinterka nie wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Uraz, z jakim zmaga się zawodniczka katowickiej uczelni wyklucza ją ze startu w najważniejszej tegorocznej imprezie.

Ewa Swoboda

Swoboda nie kryje złości i rozczarowania brakiem wyjazdu do Tokio. Szybkość rosła z dnia na dzień, ambicje były ogromne, a plany - po raz kolejny w tym sezonie - pokrzyżował pech prześladujący sprinterkę od dłuższego czasu.

Pechowy rok dla Ewy Swobody

Pora na jakieś wyjaśnienia. Czekałam z tą wiadomością długi czas. Rok 2021 jest bardzo pechowy dla mnie, tutaj koronawirus na hali, teraz cholerna kontuzja, która pogłębiła się podczas Memoriału Kusocińskiego. Byłam przekonana, że już sobie z tym poradziłam a tutaj nie dość, że zapalenie rozcięgna podeszwowego to jeszcze w 60 procentach naderwany prostownik krótki palców. Ten rok miał być sztosem, forma była kosmiczna, wszystko było idealnie, ale niestety taki jest sport - kruchy. Kontynuuję swoje rehabilitacje i trzymam kciuki za cała naszą reprezentację. Serduszkiem będę z Wami! Dziękuję wszystkim, buziaki – wyjaśniła zawodniczka na swoim profilu na Instagramie.

Igrzyska w Tokio miały być drugimi w karierze lekkoatletki. Pięć lat temu, jako nieopierzona nastolatka wykręciła w Rio de Janeiro fantastyczny wynik, docierając do półfinału zmagań na 100 metrów. W stolicy Japonii miało być jeszcze lepiej…

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nagrody prezydenta Katowic dla medalistów olimpijskich

Ile kosztuje medal olimpijski? Katowice doceniają sportowców

Swiety Justyna Stadion Slaski 010

Najwięcej medalistów olimpijskich trenuje w AWF Katowice

Justyna Święty

Zawodnicy AZS-u AWF Katowice gotowi na igrzyska olimpijskie

Montaż licznika na al. Korfantego

Pierwszy w Katowicach licznik do pomiaru ruchu rowerowego

Wizz Air Katowice Half Marathon

Co dalej z półmaratonem Wizz Air w Katowicach?

Odnowiony kompleks "Rapid" w Koszutce, Katowice

Ośrodek sportowy "Rapid" w Koszutce już po modernizacji

Włodarczyk 2

Anita Włodarczyk po raz trzeci złotą medalistką olimpijską!