Katowice familok3

Familok za prawie 2 mln zł. W Katowicach można sobie taki kupić. I to z basenem! Zdjęcia

Ma ponad 500 m2 powierzchni, w środku osiem mieszkań, w tym dwa urządzone ze smakiem, a w pięknym ogrodzie - basen. To nie opis willi w Toskanii, tylko familoka w katowickim Janowie. Kamienicę sprzedają Śląskie Kamienice. Za, bagatela, 1,7 miliona złotych. Zobaczcie, jak wygląda.

Odnowiony familok z 1900 r. w Janowie, dzielnicy położonej tuż przy zabytkowym osiedlu robotniczym Nikiszowiec, to nowa oferta Śląskich Kamienic. Jest na sprzedaż tylko w całości. A powierzchni ma sporo, bo dokładnie 508 m2, w tym użytkowej - 368. Powierzchnia działki przynależącej do familoka to 912 m2.

Znajduje się przy peryferyjnej ul. Grodowej 25. W kamienicy w sumie jest 8 apartamentów:

  • 2 wyremontowane w wysokim standardzie,
  • 6 do remontu/odświeżenia

Familok z basenem i ogrodem zimowym w Katowicach Janowie


"Dużym atutem kamienicy jest prywatny ogród z basenem, dodatkowym ogrodem zimowym oraz prywatnym parkingiem za bramą" - zachęcają Śląskie Kamienice.

W podwórzu latem czynny jest kryty basen z podgrzewaną wodą z leżakami i sauna z dostępem do toalety. Ponadto: grill, ogrodowy aneks kuchenny, umeblowany ogród zimowy z kominkiem, ogródek z roślinami, duży trawnik, altana z dużym stołem i kanapą. Od sąsiednich posesji oddziela wysokie ogrodzenie. Ogród jest iluminowany co wspaniale tworzy wieczorny klimat tego miejsca, na dachu budynku znajdują się panele słoneczne.

Polecamy też:

Katowice. Nikiszowiec ma sklep z pamiątkami z prawdziwego zdarzenia. To Ajncla 2.0

W kamienicy jest ogrzewanie gazowe.

Cena familoka to dokładnie 1,7 miliona złotych.

Osiem mieszkań, w tym dwa apartamenty. Jeden z nich ma 100 m2

Niegdyś w budynku było sześć mieszkań, w tym dwie tzw. ajncle, czyli po śląsku kawalerki, mieszkania jednopokojowe, bez kuchni, obecnie jest ich osiem (z kuchniami) z czego na I piętrze urządzono jedno duże, mające nieco ponad 100 m2 powierzchni + taras, oraz II mniejsze – również urządzone. Przestrzenie te pełnią rolę luksusowych apartamentów pod wynajem krótkoterminowy. Mieszkania te są w pełni wyposażone, umeblowane oraz gustownie urządzone.

Pozostałe mieszkania po remoncie – stan do odświeżenia i umeblowania. Większość posiada prywatną łazienkę. Mieszkania posiadają wszystkie media. Instalacje częściowo wymienione. Budynek podłączony do instalacji gazowej. Mieszkania wysokie, przestronne, jasne w zależności od mieszkania – przechodnie lub z osobnymi wejściami z przedpokoju. Metraże idealne dla singla (kawalerki) lub rodziny z dziećmi (mieszkania od 37 m2 do ponad 100 m2). Modernizacja budynku – panele słoneczne, wymiana instalacji, wyremontowany dziedziniec, klatki schodowe, mieszkania. Budynek jest podpiwniczony, ma własną kotłownię. Na podwórku znajduje się duży garaż na dwa lub jeden większy samochód.

Śląskie Kamienice reklamują familok jako "świetną inwestycję do zamieszkania, wynajem krótko- lub długoterminowy lub otworzenie małego pensjonatu. Doskonałe rozmieszczenie pomieszczeń gwarantuje wiele możliwości aranżacyjnych – m.in. wygospodarowanie recepcji do zakwaterowania turystów".

Janów nad rzeką Bolina

Janów, zwany kiedyś Janowem Śląskim to dzielnica Katowic swoją nazwę zawdzięczająca Janowi Krzysztofowi Mieroszewskiemu, dawnemu właścicielowi tych właśnie ziem. Lata 1694-1755, gdy władał Mieroszewski, były okresem dużego rozkwitu. Powstał folwark na prawym brzegu rzeki Boliny, który nazywany najpierw Janowcem dał początek osadzie – protoplastce dzisiejszej dzielnicy. Dziś głównym zakładem pracy jest tu KWK Wieczorek a terenem rekreacyjnym chętnie odwiedzanym przez mieszkańców - staw Bolina. Nieopodal znajduje się słynne zabytkowe osiedle mieszkaniowe Nikiszowiec, kiedyś ściśle związane z górnictwem, teraz jest dumnym pomnikiem historii.

Fot. Śląskie Kamienice

Katowice familok3

czytaj dyskusję

Polecamy: