Ferie w mieście. Katowice dają radę

Katovice24 post 1 1024x683

Już od soboty rozpoczynają się w naszym województwie ferie zimowe. Sprawdziliśmy, na jakie atrakcje mogą liczyć dzieciaki, które zostają w domach. Musimy przyznać, że oferta przy gotowane przed instytucje kultury i instytucje miejskie Katowic dają radę. Jest i sportowo, i kulturalnie, każdy znajdzie coś dla siebie.

Akcja Zima, czyli ferie na sportowo

Tak jak w latach ubiegłych, tak również w tym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla najmłodszych mieszkańców Katowic całą moc atrakcji. W 9 lokalizacjach na terenie całego miasta odbywać się będą zajęcia po okiem trenerów i instruktorów. Do tego w zależności od warunków pogodowych dzieciaki będą mogły korzystać z 5 boisk również zlokalizowanych w rożnych częściach miastach. Co ważne wszystkie zajęcia są bezpłatne, a warunkiem uczestnictwa w nich jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej.

Czytaj: Otwarto lodowisko w Murckach

Ferie pełne przygód w Muzeum Śląskim

Muzeum przygotowało ofertę zarówno dla grup zorganizowanych, jak i dla całych rodzin. W tygodniu dzieci w ramach półkolonii lub innych zorganizowanych form mogą uczestniczyć w trzech projektach: Rajza Feryjo, Ferie z Tomkiem Wilmowskim oraz Porozmawiajmy o śmieciach. Wszystkie te propozycje to aktywne uczestnictwo dzieci i obcowanie ze sztuką i historią Śląska. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 7 złotych. Rodziny będą mogły skorzystać z weekendowych wydarzeniach, na które wstęp płatny jest 9 złotych (rodzice bezpłatnie).

Ferie z książką. MBP w Katowicach uczy i bawi

Jako, że Katowice są Miastem Muzyki UNESCO, tegoroczna edycja Ferii z Książką przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach nosi nazwę Muzyczne Harce. Zajęcia będą odbywały się od 11 do 22 lutego. Zapisy na zajęcia przyjmowane są w filiach MBP. Wymagane jest wypełnienie przez rodziców zgody na udział w zajęciach. Tutaj również wszystkie zajęcia są bezpłatne. Rodzice muszą zapewnić jedynie bilety komunikacji zbiorowej oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
Zajęcia organizowane są również we wszystkich domach kultury działających na terenie Katowic. Tam również w większości zajęcia są bezpłatne lub pobierane są symboliczne opłaty za udział dzieci w spektaklach teatralnych. Oferta przygotowane przez miasto jest naprawdę bogata i dostępna w każdej dzielnicy miasta. Ferie zimowe dla dzieci, które zostają w mieście mogą być bardzo ciekawym i interesującym czasem. Oczywiście dostępna jest też oferta prywatnych klubów dziecięcych i klubów sportowych. W przypadku, gdy nie mamy jak zaopiekować się pociechą, możemy wybrać jedną z wielu ofert półkolonii organizowanych przez prywatne podmioty. Ich tematyka jest bardzo różna. Od programowania, robotyki po fantastykę i treningi sportowe.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: