Festiwal Kawy w Libero Katowice. Degustacje, wykłady, warsztaty z cuppingu 22 i 23 września

W katowickiej galerii handlowej Libero najbliższe dwa dni, piątek 22 września i sobota 23 września, upłyną pod znakiem kawy. Odbędzie się tu Festiwal Kawy. To wszystko z okazji Światowego Dnia Kawy, który przypada 29 września.

Pixabay
Kawa pixabay

W Libero Katowice 22 i 23 września odbędzie się Festiwal Kawy. Na uczestników, oprócz porządnej dawki kofeiny, czekają warsztaty degustacyjne z alternatywnych metod parzenia kawy oraz cuppingu, a także wykłady i prelekcje. Poprowadzą je profesjonalni bariści, dla których „mała czarna” nie ma żadnych tajemnic. Dodatkowo, wszyscy, którzy wezmą udział w warsztatach, otrzymają zaproszenia na kawę, które będzie można zrealizować aż do 29 września, czyli Światowego Dnia Kawy.

Festiwal Kawy w Libero Katowice 22 i 23 września

Festiwal Kawy w Libero rozpocznie się w piątek, 22 września, o godz. 16:00 i odbędzie się na poziomie 0. Na początek zaplanowane zostały zajęcia z Magdaleną Głowacką – II Vice Mistrzynią Polski Latte Art 2020, a następnie spotkanie z Viktorem Petrakovskyim, który w branży kawowej działa od 13 lat i ma na swoim koncie m.in. udział w Mistrzostwach Polski Baristów i innych zawodach kawowych. Bariści reprezentują Serio.coffee spot i oboje na co dzień nie rozstają się z kawą. W Libero Katowice zdradzą wszelkie tajniki kunsztu baristy. Opowiedzą o rodzajach kawy, metodach jej obróbki, samym procesie spalania, a także o czynnikach, mających kluczowy wpływ na smak naparu – jakości wody czy stopnia zmielenia ziaren. Powiedzą również, czym wyróżnia się kawa wysokiej jakości i gdzie jej szukać oraz jak dobrać odpowiednią kawę dla siebie. Następnie uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zapoznać się z wszelkimi akcesoriami, które są niezbędne do przygotowania dobrej kawy w warunkach domowych.

- Cieszymy się, że w tym roku możemy również w Libero świętować Światowy Dzień Kawy i to aż przez dwa dni. To wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników „małej czarnej”, aby rozsmakować się w różnorodnych jej smakach i aromatach oraz zdobyć nową wiedzę na temat sposobów jej parzenia. Mamy nadzieję, że to wydarzenie przyciągnie zarówno pasjonatów kawy, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją kawową przygodę – zaznacza Grzegorz Filipczyk, Dyrektor Libero Katowice.

W kolejnej części warsztatów przedstawiciele z Serio.coffee spot pokażą, jak zaparzyć czarną kawę metodą alternatywną – hario v60. W tym celu wykorzystane zostaną dwa rodzaje ziaren wysokiej jakości, pochodzących z różnych regionów świata. Nie zabraknie również omówienia pozostałych metod alternatywnych dostępnych na rynku. Na koniec każdy będzie mógł skosztować i ocenić przygotowaną w ten sposób kawę.

Drugiego dnia, czyli w sobotę 23 września, od godziny 12:00 do godziny 17:00, zaplanowano warsztaty z cuppingu oraz alternatywnych metod parzenia kawy i napojów kawowych wraz z firmą STARBUCKS. Na koniec każdy z uczestników otrzyma zaproszenie na swoją ulubioną kawę.

Targi produktów dla psów i kotów w Libero

Libero Katowice oprócz obchodów święta kawy zaprasza również wszystkich miłośników psów i kotów na targi PUPILOVE, które odbędą się w niedzielę 24 września w godzinach od 11:00 do 17:00 na poziomie 0. To jedyne w swoim rodzaju targi dla wszystkich kochających domowe zwierzaki, gdzie w jednym dniu i w jednym miejscu będzie można spotkać najfajniejsze psie i kocie marki. Ponadto będzie można również kupić zdrowe karmy, przekąski i smakołyki, wszelkie spacerowe i domowe akcesoria, jak szelki, obroże, piękne i wygodne legowiska, psie i kocie kosmetyki, najfajniejsze zabawki i gadżety i całą masę fantastycznych produktów z motywami zwierzęcymi.

Wiemy, gdzie tupta jeż. Czwarta edycja Festiwalu Restauracji Śląskich rusza 22 września!

Może Cię zainteresować:

Wiemy, gdzie tupta jeż. Czwarta edycja Festiwalu Restauracji Śląskich rusza 22 września!

Autor: Reklama

21/09/2023

Oro restauracja katowice dworcowa 07

Może Cię zainteresować:

Cztery nowe restauracje w Starym Dworcu w Katowicach. Największa otwiera się w środę 9 sierpnia

Autor: Katarzyna Pachelska

08/08/2023

Nikiszowiec jaroslaw lorenz 09

Może Cię zainteresować:

Nikiszowiec, osiedle (nie)familoków we wrześniowym, pięknym słońcu. Ponadczasowe piękno ceglanej, richtig śląskiej, zabudowy. Zdjęcia z drona i nie tylko, autorstwa Jarosława Lorenza

Autor: Katarzyna Pachelska

19/09/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bar Valhalla w Katowicach

Valhalla, czyli bar, gdzie można rzucać… siekierami

Bez cukru

Jedna kawiarnia Bez Cukru zamyka się

Spiż, Katowice

Popularna katowicka dyskoteka zostanie zamknięta?

Bar mleczny Europa, Katowice

Kultowy Bar Mleczny Europa przy Mickiewicza działa dalej

Cyrulik Śląski Cafe 8

Magiczny lokal w Katowicach zamyka się

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować