Festiwal Kawy w Libero Katowice. Degustacje, wykłady, warsztaty z cuppingu 22 i 23 września

W katowickiej galerii handlowej Libero najbliższe dwa dni, piątek 22 września i sobota 23 września, upłyną pod znakiem kawy. Odbędzie się tu Festiwal Kawy. To wszystko z okazji Światowego Dnia Kawy, który przypada 29 września.

Pixabay
Kawa pixabay

W Libero Katowice 22 i 23 września odbędzie się Festiwal Kawy. Na uczestników, oprócz porządnej dawki kofeiny, czekają warsztaty degustacyjne z alternatywnych metod parzenia kawy oraz cuppingu, a także wykłady i prelekcje. Poprowadzą je profesjonalni bariści, dla których „mała czarna” nie ma żadnych tajemnic. Dodatkowo, wszyscy, którzy wezmą udział w warsztatach, otrzymają zaproszenia na kawę, które będzie można zrealizować aż do 29 września, czyli Światowego Dnia Kawy.

Festiwal Kawy w Libero Katowice 22 i 23 września

Festiwal Kawy w Libero rozpocznie się w piątek, 22 września, o godz. 16:00 i odbędzie się na poziomie 0. Na początek zaplanowane zostały zajęcia z Magdaleną Głowacką – II Vice Mistrzynią Polski Latte Art 2020, a następnie spotkanie z Viktorem Petrakovskyim, który w branży kawowej działa od 13 lat i ma na swoim koncie m.in. udział w Mistrzostwach Polski Baristów i innych zawodach kawowych. Bariści reprezentują Serio.coffee spot i oboje na co dzień nie rozstają się z kawą. W Libero Katowice zdradzą wszelkie tajniki kunsztu baristy. Opowiedzą o rodzajach kawy, metodach jej obróbki, samym procesie spalania, a także o czynnikach, mających kluczowy wpływ na smak naparu – jakości wody czy stopnia zmielenia ziaren. Powiedzą również, czym wyróżnia się kawa wysokiej jakości i gdzie jej szukać oraz jak dobrać odpowiednią kawę dla siebie. Następnie uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zapoznać się z wszelkimi akcesoriami, które są niezbędne do przygotowania dobrej kawy w warunkach domowych.

- Cieszymy się, że w tym roku możemy również w Libero świętować Światowy Dzień Kawy i to aż przez dwa dni. To wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników „małej czarnej”, aby rozsmakować się w różnorodnych jej smakach i aromatach oraz zdobyć nową wiedzę na temat sposobów jej parzenia. Mamy nadzieję, że to wydarzenie przyciągnie zarówno pasjonatów kawy, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją kawową przygodę – zaznacza Grzegorz Filipczyk, Dyrektor Libero Katowice.

W kolejnej części warsztatów przedstawiciele z Serio.coffee spot pokażą, jak zaparzyć czarną kawę metodą alternatywną – hario v60. W tym celu wykorzystane zostaną dwa rodzaje ziaren wysokiej jakości, pochodzących z różnych regionów świata. Nie zabraknie również omówienia pozostałych metod alternatywnych dostępnych na rynku. Na koniec każdy będzie mógł skosztować i ocenić przygotowaną w ten sposób kawę.

Drugiego dnia, czyli w sobotę 23 września, od godziny 12:00 do godziny 17:00, zaplanowano warsztaty z cuppingu oraz alternatywnych metod parzenia kawy i napojów kawowych wraz z firmą STARBUCKS. Na koniec każdy z uczestników otrzyma zaproszenie na swoją ulubioną kawę.

Targi produktów dla psów i kotów w Libero

Libero Katowice oprócz obchodów święta kawy zaprasza również wszystkich miłośników psów i kotów na targi PUPILOVE, które odbędą się w niedzielę 24 września w godzinach od 11:00 do 17:00 na poziomie 0. To jedyne w swoim rodzaju targi dla wszystkich kochających domowe zwierzaki, gdzie w jednym dniu i w jednym miejscu będzie można spotkać najfajniejsze psie i kocie marki. Ponadto będzie można również kupić zdrowe karmy, przekąski i smakołyki, wszelkie spacerowe i domowe akcesoria, jak szelki, obroże, piękne i wygodne legowiska, psie i kocie kosmetyki, najfajniejsze zabawki i gadżety i całą masę fantastycznych produktów z motywami zwierzęcymi.

Wiemy, gdzie tupta jeż. Czwarta edycja Festiwalu Restauracji Śląskich rusza 22 września!

Może Cię zainteresować:

Wiemy, gdzie tupta jeż. Czwarta edycja Festiwalu Restauracji Śląskich rusza 22 września!

Autor: Reklama

21/09/2023

Oro restauracja katowice dworcowa 07

Może Cię zainteresować:

Cztery nowe restauracje w Starym Dworcu w Katowicach. Największa otwiera się w środę 9 sierpnia

Autor: Katarzyna Pachelska

08/08/2023

Nikiszowiec jaroslaw lorenz 09

Może Cię zainteresować:

Nikiszowiec, osiedle (nie)familoków we wrześniowym, pięknym słońcu. Ponadczasowe piękno ceglanej, richtig śląskiej, zabudowy. Zdjęcia z drona i nie tylko, autorstwa Jarosława Lorenza

Autor: Katarzyna Pachelska

19/09/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon