Finał "Kopalni Start-upów" już jutro! To będzie zacięta rywalizacja

Edycja katowickiego konkursu „Kopalnia Start-upów” dobiega końca! Już jutro poznamy laureatów, którzy otrzymają nagrody finansowe od Prezydenta Miasta Katowice, w tym dwuletnie pakiety najmu biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Do rywalizacji przystąpią medtechowe Healthly, Therapy Cave i HealthBot, związany z branżą beauty Maskup i reprezentujący Przemysł 4.0 i nanotechnologię Technic Group.

Kopalnia Start upów Katowice 2021

Zacięta rywalizacja

Wszyscy finaliści znaleźli się w gronie 10 najlepszych projektów wyłonionych spośród 49 zgłoszeń. Finałowa piątka o ostatnim czasie pracowała z mentorami, by w końcu przygotować się na swoje finałowe wystąpienia przed jury.

– Na początku konkursu mówiłem, że będziemy wydobywać innowacje. Liczba prawie 50 projektów, które przystąpiły do rywalizacji, świadczy po pierwsze o tym, że Katowice to podatny grunt dla innowatorów, a po drugie, że samorząd może zaoferować atrakcyjne warunki wzrostu dla młodych biznesów. Za finałową piątką sporo pracy. Wystąpili już w półfinale i przeszli przez przygotowane przez nas dwa programy mentoringowe. Doszlifowali tam swoje pomysły, a najlepsze trzy projekty mogą liczyć na nagrody finansowe, które pomogą w ich wdrożeniu – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Na przekonanie jurorów finaliści będą mieli 10 minut – 3 minuty tak zwanego elevator speech i 7 minut na rozmowę z jury, która powinna rozwiać wszystkie wątpliwości. „Elevator speech” to pojęcie wymyślone przez pracowników Apple, gdzie każdy z nich natykając się na Steve’a Jobsa w windzie, miał przekonać go o swojej wartości dla firmy w czasie nieprzekraczającym podróży tą windą.

Nagrody dla zwycięzców

Jest o co walczyć. Pula nagród wynosi 330 tysięcy złotych. Na zwycięzców czeka aż 150 tysięcy złotych, w tym dwuletni pakiet najmu biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Docelowo start-upy mają otrzymać w kolejnych edycjach łącznie 1 mln zł. - Liczymy, że te pieniądze realnie pomogą we wdrożeniach najlepszych pomysłów. Chcemy pilotować również te pomysły, które otarły się o kolejne etapy konkursu, nie zostały wybrane, ale mają potencjał. Nabór w pierwszej edycji pokazał, że w naszym mieście jest z czego wybierać i przy wsparciu miasta możliwy jest rozwój tych najlepiej rokujących inicjatyw – podkreśla Mariusz Jankowski, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów UM Katowice.

Transmisja na żywo. Gdzie można obejrzeć?

Finał rozpocznie się już jutro, 10 czerwca o godzinie 12.30. Ze względów ograniczeń spowodowanych pandemią będzie transmitowany w mediach społecznościowych, na profilach FB Katowice – oficjalny profil miasta @Katwowice.eu oraz Strefa Innowacji Miasta Katowice @Rawa.Ink. Półfinał w tej formule obejrzało na żywo lub z odtworzenia ponad 4 tysiące użytkowników. Więcej szczegółów dotyczących samego konkursu można znaleźć na stronie kopalniastartupow.katowice.eu.

fot. Strefa Innowacji Miasta Katowice

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon