Gala Fame MMA 6 miała się odbyć w Katowicach. To wywołało oburzenie

Mma 1345403 1920

W katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym w sobotę ma się odbyć gala Fame MMA 6. Szefowie federacji nie przejmują się tym, że panuje pandemia koronawirusa. Sprawa jednak się komplikuje, bo oburzone jest ministerstwo sportu oraz władze Katowic.

Wszystkie imprezy sportowe w Polsce zostały odwołane i zawieszone. Jest jednak pewien wyjątek. To gala Fame MMA 6. Organizatorzy cały czas zapewniają, że impreza zaplanowana na 28 marca się odbędzie, choć na trochę innych zasadach.

Kibice będą ją mogli zobaczyć jedynie we własnych domach po wykupieniu transmisji na żywo w systemie pay per view. Problem w tym, że nawet bez kibiców na trybunach w wydarzeniu weźmie co najmniej kilkadziesiąt osób.

"Pragniemy zapewnić, że podjęliśmy wszelkie środki ostrożności, by dostosować produkcję do obecnych nakazów i zapewnić bezpieczeństwo osobom realizującym projekt (badania lekarskie, maseczki, rękawiczki, środki dezynfekujące, czyszczenie oktagonu przed i po każdej z walk). 27-28 marca przez cały czas będzie nam towarzyszył wykwalifikowany zespół lekarski monitorujący stan zdrowia każdego z obecnych" - zapewnia organizator.

Chcą walczyć z Katowicach

Fame MMA 6 początkowo miało się odbyć w Częstochowie. Po wprowadzeniu stanu epidemii zarządca tamtejszej hali nie zgodził się na organizację gali. Federacja musiała zatem szukać innego miejsca, w którym będą odbywać się walki.

Nowa lokalizacja miała być wielką tajemnicą. "Gazeta Wyborcza" jednak ustaliła, że Fame MMA rozmawia z zarządcą Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. PTWP Event Center (zarządca) był gotów zgodzić się na zorganizowanie gali MMA z udziałem celebrytów i influencerów.

Wszyscy oburzeni

Katowice jednak nie chcą dopuścić do organizacji imprezy sportowej. Sekretarz miasta Janusz Waląg wystosował oficjalny list do PTWP Event Center, w którym wzywa do zablokowania gali w MCK. "Wykorzystanie w ten sposób powierzchni MCK zagraża porządkowi publicznemu w związku z ogłoszonym stanem epidemii" - pisze sekretarz.

To nie wszystko, bo także Ministerstwo Sportu i Turystyki jest oburzone, o czym mówiła w WP SportoweFakty rzecznik Agnieszka Roszkiewicz.

- W naszym odczuciu jest to impreza sportowa i na pewno przy jej produkcji, nawet tylko telewizyjnej, będą brały udział co najmniej dwie osoby, więc jest to niebezpieczne. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek - komentuje przedstawicielka MSiT.

Głosy oburzenia sprawiły, że gala stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Zarządca Międzynarodowego Centrum Kongresowego wstrzymał podpisanie umowy i możliwe, że do tego nie dojdzie. Wtedy wątpliwe, by Fame MMA 6 się odbyło, bo gala jest zaplanowana na 28 marca.

AKTUALIZACJA

Ostatecznie PTWP Event Center nie zgodziło się na organizacji Fame MMM 6 w MCK. Federacja jednak podobno znalazła inną lokalizację, która jest objęta tajemnicą.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: