Gdzie i jak kupić dobre autocasco w Katowicach

OC zapewnia kierowcy zaledwie najbardziej podstawową ochronę, z tytułu której możliwe jest wypłacenie odszkodowania poszkodowanym przez niego uczestnikom ruchu drogowego. Aby zapewnić sobie znacznie szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej, niezbędne jest autocasco. Przeczytaj, jak wybrać dobrą ofertę tej polisy.

Autocascow katowice Zdjęcie Główne

Czym jest dobre autocasco

Zacznijmy od wskazania, czym jest dobre autocasco, ponieważ można je zdefiniować na różne sposoby. Uogólniając, można przyjąć, że najważniejszym kryterium, które spełnia odpowiednie AC, jest dopasowanie gwarantowanego zakresu ochrony do Twoich indywidualnych potrzeb i wymagań. Właściwa suma ubezpieczeniowa, wygodna i korzystna dla Ciebie forma rozliczenia szkody, zakres terytorialny obejmujący również inne kraje niż Polska, jak najniższa składka – oczekiwania i możliwości kierowców są bardzo różnorodne, więc przed zakupem dokładnie przemyśl swoją sytuację. Zastanów się przede wszystkim nad tym, czy zależy Ci bardziej na szerokim zakresie ochrony, czy niskiej cenie, bo generalnie tych dwóch elementów nie da się połączyć w ramach jednej oferty.

Gdzie i jak kupić AC w Katowicach

Skoro autocasco jest sprzedawane przez towarzystwa ubezpieczeniowe, oczywistym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z usług jednego z nich. Czy rzeczywiście to najlepsze wyjście? Tak, ale tylko pod warunkiem, że dana oferta została wybrana w sposób w pełni świadomy, a nie przypadkowo. Jeżeli wiesz, że akurat to towarzystwo, do którego się udajesz, ma dla Ciebie najkorzystniejszą propozycję – śmiało nawiąż z nim współpracę. Pojawia się jednak pytanie, skąd masz wiedzieć, która oferta będzie najlepsza? Znalezienie na nie odpowiedzi wymaga porównania dostępnych na rynku ubezpieczeń pod kątem gwarantowanego przez nie zakresu ochrony i wysokości składki.

Skoro na rynku działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych, jak spośród nich wyselekcjonować najatrakcyjniejszą ofertę? Jeśli chcesz kupić pakiet OC i AC, możesz skorzystać z internetowych porównywarek ubezpieczeniowych, w który sprawdzisz cenę obu polis. To łatwy i szybki sposób na poszukiwanie, jeżeli zależy Ci przede wszystkim na cenie, jednak w przypadku autocasco kluczowy jest zakres ochrony, jaki zapewnia ubezpieczenie. Dlatego zanim zdecydujesz się na daną ofertę ze względu na niską cenę, dokładnie zweryfikuj jej warunki.

Poszukiwanie w Internecie to jedno rozwiązanie – drugim, równie, a dla wielu osób lepszym wyjściem są agenci ubezpieczeniowi. Ważne jest jednak to, żeby sprzedawca miał w ofercie polisy wielu firm, a nie reprezentował tylko jedno towarzystwo. W Katowicach na każdym osiedlu można znaleźć wielu takich specjalistów. Z ich pomocą wybór autocasco jest znacznie łatwiejszy za sprawą profesjonalnych i wiarygodnych porad oraz wskazówek, jakich można się od nich spodziewać. Największą zaletą korzystania z usług agentów ubezpieczeniowych jest właśnie pomoc w wyborze odpowiedniego zakresu ochrony pod kątem indywidualnych potrzeb i wymagań.

Jeśli wraz z AC zamierzasz wykupić obowiązkowe OC, pamiętaj, żeby zrobić to najpóźniej dzień przed wygaśnięciem polisy. Nawet najmniejsze opóźnienie, a co za tym idzie, brak ciągłości w kontynuacji OC może bowiem skończyć się nałożeniem wysokiej grzywny ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Nie wiesz, kiedy kończy się ważność polisy? Przeczytaj więcej o tym, jak to sprawdzić pod poniższym linkiem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/jak-sprawdzic-waznosc-polisy-oc/.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon