GieKSa gromi w hicie i jest liderem. Ale zaczęło się od dużej wpadki

GKS Katowice wrócił na pozycję lidera i to w wielkim stylu, bo pokonując Unię Oświęcim aż 6:1. Do pełni szczęścia zostały jeszcze dwa mecze, po których przyjdzie czas na fazę play-off.

Fot. Youtube
GKS Katowice rozgromił Unię Oświęcim

We wtorek 15 lutego do Katowic przyjechała Unia Oświęcim, aby rozegrać zaległe spotkanie z GKS-em. Dla obu drużyn spotkanie miało ogromne znaczenie, bo stawką było pierwsze miejsce w lidze, które będzie niezwykle cenne w startującej niebawem fazie play-off.

Hokejowe święto jednak zaczęło się od bardzo dużej wpadki. Pierwsza tercja została przerwana w 11. minucie z powodu problemów z bramką w katowickim lodowisku. Pracownicy z obsługi nie umieli jej umieścić na stałe, przez co zawodnicy obu drużyn musieli zejść do szatni i czekać, aż problem zostanie rozwiązany.

Na szczęście po kilkunastu minutach wszystko wróciło do normy, ale w pierwszej tercji bramki były zaczarowane. Skończyło się wynikiem 0:0, który jak się później okazało, był tylko ciszą przed burzą w wykonaniu GieKSy.

Druga tercja była świetna w wykonaniu podopiecznych Jacka Płachty. Wynik otworzył Marcin Kolusz, a potem dwa gole dołożył Patryk Wronka i zrobiło się 3:0. W dodatku kilka minut po rozpoczęciu trzeciej odsłony Mateusz Bepierszcz trafił na 4:0.

Oświęcimianie byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, które było dla otarcia łez. GKS dobił przeciwnika, bo Wronka skompletował hat-tricka, a wynik ustalił Aleksandr Jakimienko i katowiczanie zwyciężyli w hicie aż 6:1.

- Cała drużyna dzisiaj pracowała bardzo mocno. Fajnie, że udało się strzelić trzy bramki i pomogłem drużynie. Najważniejsze, że mamy trzy punkty i wszystko w naszych rękach, aby zostać na pierwszym miejscu. Unia miała swoje szanse, ale John Murray pomógł nam, a my zrobiliśmy swoje w ataku - mówi Wronka, który był bohaterem spotkania.

GKS Katowice tym samym wrócił na fotel lidera. Na świętowanie jednak jeszcze jest za wcześnie, bo w najbliższy weekend trzeba pokonać Ciarko STS Sanok i Zagłębie Sosnowiec, aby do walki o mistrzostwo Polski przystąpić jako zwycięzca sezonu zasadniczego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

GKS Katowice w półfinale play-off

GieKSa w półfinale play-off. Awans przypieczętowany pogromem

Gkshokej

Hokeiści przed meczami prawdy. Stawką pierwsze miejsce

272300022 438732337830542 4324112519862238413 n

Kryzys? Jaki kryzys? GKS wrócił na fotel lidera

Ice hockey ga6b5b1e7f 1920

Kryzys hokeistów jeszcze trwa. Cracovia nie dała się dogonić

Gks katowice lions zurych hokej

GKS Katowice znowu szokuje! Jest zwycięstwo w Lidze Mistrzów

301555097 587807569589684 4025050850094617220 n

Nie mają nic do stracenia. GKS gotowy na Ligę Mistrzów

Gks katowice mistrz polski

GKS Katowice zdobył mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie