Gigantyczna brama waży 52 tony. Właśnie została zamontowana na lotnisku w Pyrzowicach

Zakończył się montaż ważącego 52 tony szkieletu bramy hangarowej na lotnisku w Pyrzowicach. W połowie 2022 roku do nowego obiektu ma wprowadzić się Wizz Air.

Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach w czwartek, 18 listopada, zakończyła się dwudniowa operacja montażu szkieletu bramy głównej do hangaru obsługi technicznej samolotów. Jego cztery elementy ważą w sumie 52 tony.

To największy hangar w Pyrzowicach o powierzchni ponad 9 tys. metrów kwadratowych i kubaturze około 122 tys. metrów sześciennych. Wewnątrz hangaru znajdą się dwa stanowiska dla samolotów o wielkości Airbusa A321neo, pomieszczenia warsztatowe (m.in. lakiernia i szlifiernia) oraz magazynowe.

- Teraz brama zostanie jeszcze obłożona panelami, aby zamknąć budynek przez zimą. Później wykonawca będzie kontynuował prace wewnątrz - informuje Piotr Adamczyk, rzecznik Katowice Airport.

300 nowych miejsc pracy na lotnisku w Pyrzowicach

Hangar powinien być gotowy w połowie 2022 roku. Wiadomo już, że wprowadzi się do niego Wizz Air. Pyrzowice były pierwszym lotniskiem, na którym linia otworzył swoją bazę. Było to w 2004 roku. Od tego czasu linia jest silnie związana z lotniskiem, a niedawno zamówiła sto nowych samolotów.

- Szacujemy, że liczba miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu, zajmującego się obsługą techniczną samolotów, zwiększy się w związku z tą inwestycją o 300 osób - zapowiada Piotr Adamczyk.

Hangar, w którym będzie stacjonował Wizz Air, to trzeci tego typu obiekt w Pyrzowicach. Na lotnisku jest także miejsce na dwa kolejne.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon