Gigantyczna brama waży 52 tony. Właśnie została zamontowana na lotnisku w Pyrzowicach

Zakończył się montaż ważącego 52 tony szkieletu bramy hangarowej na lotnisku w Pyrzowicach. W połowie 2022 roku do nowego obiektu ma wprowadzić się Wizz Air.

Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach w czwartek, 18 listopada, zakończyła się dwudniowa operacja montażu szkieletu bramy głównej do hangaru obsługi technicznej samolotów. Jego cztery elementy ważą w sumie 52 tony.

To największy hangar w Pyrzowicach o powierzchni ponad 9 tys. metrów kwadratowych i kubaturze około 122 tys. metrów sześciennych. Wewnątrz hangaru znajdą się dwa stanowiska dla samolotów o wielkości Airbusa A321neo, pomieszczenia warsztatowe (m.in. lakiernia i szlifiernia) oraz magazynowe.

- Teraz brama zostanie jeszcze obłożona panelami, aby zamknąć budynek przez zimą. Później wykonawca będzie kontynuował prace wewnątrz - informuje Piotr Adamczyk, rzecznik Katowice Airport.

300 nowych miejsc pracy na lotnisku w Pyrzowicach

Hangar powinien być gotowy w połowie 2022 roku. Wiadomo już, że wprowadzi się do niego Wizz Air. Pyrzowice były pierwszym lotniskiem, na którym linia otworzył swoją bazę. Było to w 2004 roku. Od tego czasu linia jest silnie związana z lotniskiem, a niedawno zamówiła sto nowych samolotów.

- Szacujemy, że liczba miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu, zajmującego się obsługą techniczną samolotów, zwiększy się w związku z tą inwestycją o 300 osób - zapowiada Piotr Adamczyk.

Hangar, w którym będzie stacjonował Wizz Air, to trzeci tego typu obiekt w Pyrzowicach. Na lotnisku jest także miejsce na dwa kolejne.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samolot z wuhan

Samolot z Wuhan po raz drugi na lotnisku...

Polskie Linie Kolejowe posadzą drzewa wzdłuż linii na lotnisko Katowice Airport

PLK posadzi drzewa wzdłuż linii kolejowej na lotnisko

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Z ostatniej chwili! Usterka w samolocie lecącym na Ukrainę

Z ostatniej chwili! Usterka w samolocie lecącym na Ukrainę

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

01terminal

Chciała lecieć do Egiptu z koronawirusem!...