GKS Jastrzębie vs GKS Katowice – kto jest faworytem spotkania?

Przed nami interesujące starcie na boiskach 1. Ligi. GKS Jastrzębie na swoim boisku podejmie GKS Katowice. Kto wyjdzie obronną ręką z rywalizacji dwóch kandydatów do spadku? Czy Katowiczanie utrzymają passę pięciu meczów bez porażki w lidze? O tym w dzisiejszym tekście?

24kato okladka superbet zaklady bukmacherskie

GKS Jastrzębie

Piłkarze z Jastrzębia po 14 meczach obecnego sezonu mają na koncie 11 wywalczonych punktów. Aktualnie GKS zajmuje 16. pozycję w ligowej tabeli i ma tylko punkt przewagi nad ostatnim w tabeli Górnikiem Polkowice. Głównym problemem tego zespołu w obecnej Kampanii jest postawa w grze defensywnej. GKS Jastrzębie po 14 rozegranych meczach stracił aż 26 bramek, co jest najgorszym wynikiem na zapleczu Ekstraklasy. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że drugą drużyną, która może pochwalić się takim samym wynikiem, jest najbliższy rywal tego zespołu, czyli GKS Katowice.

GKS Jastrzębie nie przegrał w 2 ostatnich meczach, co może zwiastować zwyżkę formy tego zespołu. W ostatniej kolejce piłkarze z Jastrzębia zremisowali na wyjeździe z Odrą Opole, a wcześniej pokonali u siebie Górnik Polkowice. GKS ma na koncie 4 kolejne mecze, w których strzelił przynajmniej jedną bramkę, a spotkanie zakończyło się wynikiem btts.

Jak radził sobie GKS Jastrzębie w ostatnich pojedynkach domowych z GKS-em Katowice. Na podstawie ostatnich rywalizacji można stwierdzić, że byliśmy świadkami wyrównanych pojedynków, jednak szala tych rywalizacji przechylała się na korzyść zespołu gości. Katowiczanie wygrali 2 z 4 rozegranych spotkań pomiędzy tymi drużynami w Jastrzębiu. Warto również zaznaczyć, że aż 3 z tych rywalizacji zakończyły się wynikiem btts, a GKS Katowice w każdym z tych meczów strzelił przynajmniej jednego gola. Zakłady bukmacherskie na Ekstraklasę i nie tylko można sprawdzić na stronie Superbet!

GKS Jastrzębie

GKS Katowice

GKS Katowice jest tegorocznym beniaminkiem rozgrywek 1. Ligi. Na ten moment drużyna rozgrywająca swoje spotkania przy ulicy bukowej plasuje się na 12 miejscu w tabeli i ma na koncie 15 wywalczonych punktów. Przewaga tego zespołu nad strefą spadkową wynosi dokładnie 4 punkty, jednak w przypadku porażki w najbliższej serii gier może stopnieć do jednego oczka. Tak jak wcześniej wspomniałem, głównym problemem zespołu z Katowic jest na razie gra defensywna, ponieważ stracili aż 26 goli w 14 rozegranych meczach. Jest to gorszy wynik nawet od ostatniego zespołu ligowej tabeli. Trzeba jednak wspomnieć, że beniaminek przystąpi do tej rywalizacji po 6 meczach bez przegranej w regulaminowym czasie gry. Wyjątkiem jest tutaj starcie w rozgrywkach Pucharu Polski z Termalicą, które zakończyło się porażką tego zespołu, jednak dopiero po emocjonującej dogrywce.

Na podstawie ostatnich statystyk można stwierdzić, że GKS Katowice popracował nad aspektem gry defensywnej. W 2 ostatnich meczach ligowych ta drużyna nie straciła nawet jednego gola. Trzeba jednak pamiętać, że Skra Częstochowa i Puszcza Niepołomice to nie są najlepsze drużyny w tych rozgrywkach i realne wnioski będzie można wyciągnąć w kolejnych tygodniach.

GKS Katowice wygrał tylko jeden mecz wyjazdowy w obecnej kampanii. Drużyna z ulicy Bukowej wygrała w rozgrywkach Pucharu Polski z Olimpią Zambrów. Na ligowych boiskach Gieksa nie wygrała żadnego spotkania w delegacji. Jest to z pewnością aspekt, który trzeba poprawić, jeśli realnie myślą o walce o utrzymanie. Brak ligowej porażki od 25 września, kiedy to GKS Katowice przegrał z Odrą Opole, jest dobrą wiadomością dla kibiców, jednak w tym czasie Katowiczanie stracili punkty w starciach ze Skrą Częstochowa, czy też GKS-em Tychy, które można było wygrać i odskoczyć od strefy spadkowej.

GKS Katowice

Zakłady bukmacherskie na GKS Jastrzębie vs GKS Katowice.

W ofercie zakładów bukmacherskich Superbet na to spotkanie znajduje się ponad 100 różnych możliwości. Kto jest faworytem tego starcia zdaniem analityków? W tym przypadku może to być mała niespodzianka, ponieważ to GKS Katowice jest faworytem tego meczu. Pracownicy bukmachera nie brali tutaj pod uwagę atutu własnego boiska i kierują się aktualną formą, która wskazuje na większe szanse gości. Za ekipą z Katowic przemawiają również mecze bezpośrednie na tym obiekcie, w których GKS Katowice wygrał 2 z 4 rywalizacji.

Przed nami starcie dwóch najgorszych defensyw na zapleczu Ekstraklasy. GKS Jastrzębie i GKS Katowice To 2 zespoły, które w 14 rozegranych meczach straciły aż 26 bramek. Nikt do tej pory nie przebił tego wyniku, a trzeba podkreślić, że szczególnie w przypadku drużyny z Katowic ten rezultat mógłby być jeszcze gorszy, gdyby nie dwa czyste konta w ostatnich meczach. W związku z tym, że oba zespoły mają gigantyczne problemy w aspekcie gry Defensywnej, spodziewam się tutaj wymiany ciosów. W 3 z ostatnich 4 rywalizacji pomiędzy tymi drużynami w Jastrzębiu padł wynik btts. Alternatywnym wyborem może być tutaj przynajmniej jedna strzelona bramka przez drużynę gości, ponieważ w każdym z ostatnich 4 meczów na tym stadionie GKS Katowice strzelił przynajmniej jednego gola. Muszę jednak wspomnieć, że analitycy zakładów bukmacherskich nie spodziewają się tutaj wymiany ciosów i większe prawdopodobieństwo ma zakład, że nie będzie w tym meczu gola z obu stron.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon