GKS Katowice otwiera się na nowy kontynent. Podpisał kontrakt z Tunezyjczykiem

W siatkarskiej drużynie z Katowic nigdy jeszcze nie grał żaden Afrykańczyk. Teraz sytuacja ma się zmienić, do drużyny trafił 22-letni Aymen Bouguerra.

Aymen Bougerra

Aymen Bouguerra to 22-letni (2001 rocznik) siatkarz urodzony w Tunezji, który swoją karierę rozpoczął we francuskim Narbonne Volley, barw tego klubu bronił od 2017 r. do 2022 r. Z Centurionami awansował do tamtejszej Ekstraklasy, dwukrotnie zdobył brązowy medal Pucharu Francji, a w 2022 r. podniósł Puchar Challenge, trzecie najważniejsze siatkarskie trofeum klubowe Starego Kontynentu.

Po jednosezonowym pobycie w Stade Potievin Volley-Beach Bouguerra trafił do Polski, w której najpierw grał w Exact Systems Herbapol Częstochowa, beniaminku poprzedniego sezonu, a teraz podpisał kontakt z Gieksą.

Siatkarz jest również reprezentantem Tunezji, z którą grał na Igrzyskach w Tokio. Afrykańczycy odpadli jednak już w fazie grupowej, wygrywając jedynie 3 sety w 5 meczach.

Trójkolorowi mają duże oczekiwania wobec swojego pierwszego nabytku w tym oknie transferowym.

- Aymen to młody, perspektywiczny zawodnik, który zainteresował nas swoją postawą w kilku spotkaniach poprzedniego sezonu – tłumaczy dyrektor sekcji siatkarskiej klubu Jakub Bochenek - zebraliśmy też o nim bardzo dobre recenzje. Ma bardzo dobre parametry, jest silny, dynamiczny i z pewnością wiele wniesie do gry naszego zespołu - mówią przedstawiciele GKS Katowice

GKS czeka przebudowa, aczkolwiek okno transferowe zaczęło się spokojnie, potwierdzonym transferem jest na ten moment jedynie Aymen. Wiadomo również, że na ławce trenerskiej wciąż będzie zasiadał będący trenerem drużyny od 9 lat Grzegorz Słaby.

Katowice nowy stadion budowa 12

Może Cię zainteresować:

Nowy stadion miejski w Katowicach będzie gotowy w tym roku, ale nie na wielki powrót GKS-u do Ekstraklasy. Zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

21/06/2024

Testy fms szkola katowice

Może Cię zainteresować:

Wyniki pierwszych testów FMS w Katowicach: według badań 30% dzieci w wieku szkolnym ma nadwagę

Autor: Redakcja

14/06/2024

Koncert Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim 22.06 2024

Może Cię zainteresować:

100 tys. osób na koncercie Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim w Chorzowie? To byłby największy koncert w ostatnich 20 latach na Stadionie Śląskim

Autor: Katarzyna Pachelska

23/06/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon