GKS Katowice postawił na ewolucję. Na Bukową wraca I liga! (skarb kibica)

To był bardzo krótki okres przygotowawczy, ale nikt nie narzeka. Wszyscy bowiem z niecierpliwością czekają na pierwszy mecz GKS-u Katowice w I lidze po dwuletniej przerwie. W sobotę 31 lipca Resovia na Bukowej sprawdzi efekty pracy trenera Rafała Góraka.

GKS Katowice

Już w najbliższy weekend startuje Fortuna I liga, a w nadchodzącym sezonie jednym z beniaminków jest GKS Katowice. Po dwóch sezonach w II lidze w końcu udało się wywalczyć upragniony awans. Dzięki temu kibice znowu będą emocjonować się pojedynkami z wielkimi markami polskiego futbolu.

Krótki i spokojny okres przygotowawczy

Piłkarze są już na finiszu przygotowań. Czasu na pracę był niewiele, ale wyniki letnich sparingów napawają optymizmem. Gieksa ani razu nie zeszła z boiska pokonana. W dodatku dwukrotnie mierzyła się z zespołami, z którymi spotka się w lidze. Katowiczanie pokonali Sandecję Nowy Sącz 1:0 i zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 2:2.

W klubie nie doszło także do rewolucji kadrowej. Udało się zatrzymać graczy, którzy mieli największy udział w awansie. Pozyskano także kilku zawodników. W bramce będziemy oglądać Dawida Kudłę, w środku pomocy konkurencję zwiększy Oskar Repka, a za strzelanie bramek będzie odpowiedzialny Filip Szymczak, który w sparingach strzelił dwa gole.

- Wchodzimy w sezon 2021/22 w charakterze beniaminka i na pewno nic nie przyjdzie nam łatwo. Jesteśmy już coraz bliżej rozpoczęcia tej walki o punkty i z każdym kolejnym dniem podekscytowanie tym, co przed nami będzie rosnąć. Na razie skupiamy się na tym, by w pierwszym meczu zaprezentować się z jak najlepszej strony - mówi przed sezonem Krystian Sanocki na oficjalnej stronie klubu.

GKS Katowice rozpocznie rozgrywki w sobotę 31 lipca od starcia z Resovią na własnym stadionie. Fani jednak najbardziej wyczekują pojedynków z Widzewem Łódź, Arką Gdynia, ŁKS-em Łódź, czy Zagłębiem Sosnowiec.

GKS KATOWICE - SKARB KIBICA JESIEŃ 2021

SPARINGI

Sandecja Nowy Sącz - 1:0 (Boczek - samobójcza)

GKS Bełchatów - 2:1 (Szwedzik, Kozłowski - Gabor)

Zagłębie Sosnowiec - 2:2 (Bryła, Sobczak - Szymczak, Jaroszek)

LKS Goczałkowice-Zdrój 3:0 (Szymczak, Sanocki - dwie)

TRANSFERY

Do klubu: Paweł Gierach (Wigry Suwałki), Dawid Kudła (Górnik Zabrze), Oskar Repka (Pogoń Siedlce), Hubert Sadowski (Skra Częstochowa), Filip Szymczak (Lech Poznań).

Z klubu: Mateusz Flak, Michał Gałecki, Patryk Grychtolik, Piotr Kurbiel, Bartosz Mrozek.

KADRA

Bramkarze: Kamil Korczak, Patryk Królczyk, Dawid Kudła, Patryk Kukulski, Marcel Zocłoński.

Obrońcy: Mateusz Broda, Paweł Gierach, Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Oskar Repka, Grzegorz Rogala, Hubert Sadowski, Zbigniew Wojciechowski.

Pomocnicy: Adrian Błąd, Rafał Figiel, Bartosz Juroszek, Szymon Kiebzak, Dominik Kościelniak, Danian Pawłas, Krystian Sanocki, Arkadiusz Woźniak.

Napastnicy: Filip Kozłowski, Patryk Szwedzik, Filip Szymczak, Marcin Urynowicz.

Trener: Rafał Górak.

Uwaga: okno transferowe wciąż jest otwarte i z tego powodu nadal możliwe są ruchy kadrowe w drużynie.

TERMINARZ LIGOWY 2021

31.07 - Resovia (dom)

7.08 - Miedź Legnica (wyjazd)

14.08 - Podbeskidzie Bielsko-Biała (d)

18.08 - Sandecja Nowy Sącz (d)

21.08 - Zagłębie Sosnowiec (d)

28.08 - Chrobry Głogów (w)

4.09 - Arka Gdynia (d)

11.09 - Widzew Łódź (w)

18.09 - Górnik Polkowice (d)

25.09 - Odra Opole (w)

2.10 - Stomil Olsztyn (d)

9.10 - GKS Tychy (d)

16.10 - Skra Częstochowa (w)

23.10 - Puszcza Niepołomice (d)

30.10 - GKS 1962 Jastrzębie (w)

6.11 - Korona Kielce (d)

13.11 - ŁKS Łódź (w)

20.11 - Resovia (w)

27.11 - Miedź Legnica (d)

4.12 - Podbeskidzie Bielsko-Biała (w)

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon