GKS Katowice pozyskał piłkarzy z Ekstraklasy

Piłkarze GKS-u Katowice szybko rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu pojawiły się nowe twarze, a niedługo później klub pochwalił się pierwszymi wzmocnieniami.

Fot. Facebook/GKS Katowice
Arak wasielewski gks katowice

Już w połowie lipca rozpocznie się nowy sezon Fortuna I ligi. To sprawiło, że piłkarze grający na tym poziomie rozgrywkowym mieli bardzo krótkie urlopy. Tak jest w GKS-ie Katowice, który w poniedziałek 13 czerwca rozpoczął przygotowania do rozgrywek.

Trener Rafał Górak na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji 25 zawodników. W tej grupie znaleźli się nowi zawodnicy. Dwóch już podpisało kontrakty, bo w ich przypadku GieKSa nie musiała weryfikować umiejętności, bo w poprzednim sezonie grali na poziomie PKO Ekstraklasy.

Pierwszym wzmocnieniem jest Jakub Arak, który zaledwie kilka tygodni temu świętował wicemistrzostwo Polski z Rakowem Częstochowa. Tam jednak był tylko rezerwowym, więc skusiła go możliwość regularnego grania na poziomie I ligi. W przeszłości grał m.in. w Legii Warszawa i Lechii Gdańsk. Na poziomie Ekstraklasy rozegrał 98 meczów i strzelił sześć bramek.

Drugim zakontraktowanym zawodnikiem jest obrońca Marcin Wasielewski. On także grał w Ekstraklasie, ale sezon zakończył spadkiem z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Wychowanek Lecha Poznań w ostatnich rozgrywkach zaliczył piętnaście występów, ale po raz ostatni na boisku pojawił się w lutym.

Na poniedziałkowych zajęciach byli także Dawid Brzozowski (ostatnio Chełmianka Chełm), Daniel Dudziński (Zagłębie Lubin) oraz Patryk Szczuka (LKS Goczałkowice Zdrój). Na razie jednak nie wiadomo, czy wywalczą oni sobie angaż w GKS-ie. Ponadto z rezerw do pierwszej drużyny na stałe włączono Alana Bróda i Norberta Warmuza.

Są już zatem pierwsze wzmocnienia, ale wcześniej rozstano się z kilkoma graczami. Na Bukowej nie zobaczymy już Filipa Kozłowskiego, Patryka Królczyka, Huberta Sadowskiego, Krystiana Sanockiego oraz Filipa Szymczaka.

Przygotowania do nowego sezonu będą krótkie, ale intensywne. Pierwszy sparing katowiczanie rozegrają 18 czerwca ze Skrą Częstochowa. Potem rywalami będą Zagłębie Sosnowiec i Górnik Polkowice, a następnie drużyna wyjedzie na kilkudniowe zgrupowanie na Słowację. Tam GKS rozegra mecze kontrolne z MFK Ruzomberok i FK Dukla Bańska Bystrzyca. Po powrocie do kraju będzie jeszcze sparing z Garbarnią Kraków.

Niedawno poznaliśmy także terminarz Fortuna I ligi. GKS Katowice rozpocznie rozgrywki od wyjazdowego starcia z ŁKS-em Łódź w weekend 16-17 lipca. Tydzień później na Bukową przyjedzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon