Gofry w kształcie narządów płciowych w czekoladzie, z owocami i posypką. W Katowicach otwiera się piekarnia Dickery

Piekarnia Dickery (nazwa nieprzypadkowa) z Wrocławia, która specjalizuje się w gofrach o kształtach męskich i żeńskich narządów płciowych, zostanie otwarta w Katowicach już 5 stycznia 2023 roku.

Sieć, która wywodzi się z Wrocławia, ale ma już swoje piekarnie również w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Gdyni, zdecydowała się wkroczyć ze swoimi oryginalnymi wypiekami też do Katowic.

Dickery Katowice zostanie otwarte w czwartek 5 stycznia przy ul. Staromiejskiej 13-15 w samo południe. Lokale pod tym szyldem i podtytułem "Waffle & Ice" słyną z gofrów w kształcie penisów i wagin. Można tu kąsnąć Hero albo Shero. Zawsze z belgijską czekoladą, ale w różnych wariantach smakowych i z innymi dodatkami. Słodkości kosztują od 15 do 20 zł.

Krystian, współwłaściciel (razem ze swoją dziewczyną Rusłaną) pierwszego Dickery we Wrocławiu, opowiadał na łamach portalu Bluetram.pl że pomysł podpatrzył w portugalskiej Lizbonie.

- Idąc lizbońskimi uliczkami trafiliśmy na taką wielką kolejkę. Od razu się zainteresowaliśmy, o co z tym chodzi. Patrzymy, a tam są penisy, tylko penisy tam były akurat. Zaczęliśmy o tym rozmawiać; że jak to wygląda, dlaczego to tak jest?. Dlaczego by to w Polsce nie wyszło? Ten bodziec zapalny, że w Polsce by nie wyszło, bo Polska nie gotowa, był dla mnie takim jakimś wyzwaniem, które sobie rzuciłem. Że jednak chciałbym zrobić coś takiego kontrowersyjnego. Ale na tyle, by zrobić coś takiego w społeczeństwie, co może trochę zmieniać światopogląd. Dlaczego miałoby to nie wyjść? Na tej zasadzie, że co jest w tej Polsce takiego, że to by się mogło nie zaaklimatyzować. I wtedy zacznijmy z tym walczyć i to zmieniać.
Paplok Katowice

Może Cię zainteresować:

Cukiernia Paplok wspiera psie fundacje. Dochód pochodzi ze sprzedaży tortów i ciastek dla psów

Autor: Martyna Urban

30/12/2022

Wolni Ludzie Katowice

Może Cię zainteresować:

W miejscu delikatesów Złoty Róg przy Mariackiej 2 powstaje oryginalny lokal z... rumem

Autor: Katarzyna Pachelska

27/12/2022

Katowice spodek

Może Cię zainteresować:

QUIZ. Czy umiesz mówić po katowicku? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym katowiczaninem

Autor: Katarzyna Pachelska

15/05/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon