Goście z Brazylii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich na Śląsku. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ma nowego partnera

Delegacje ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Brazylii przyjechały do Katowic. Nowego partnera ma Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – to KIZAD z Abu Dhabi.

KSSE podpisało kolejną umowę o współpracy. Nowym partnerem będzie strefa Khalifa Industrial Zone Abu Dhabi mieszcząca się na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Porozumienie podpisali prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek i przedstawicielka KIZAD – Fatima Al Hammadi.

Jak podkreślano, umowy, ma ona przyczynić się do nowych inwestycji polskich i arabskich, jakie mogą zostać przedsięwzięte w partnerskich strefach.

– Zarówno KIZAD, jak i KSSE wciąż dysponują bardzo atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi i jesteśmy przekonani, że podpisane dziś porozumienie to kolejny krok w kierunku rozwoju zarówno polskich, jak i emirackich przedsiębiorstw w naszych krajach. Jesteśmy dumni, że wraz z takim partnerem jak KIZAD będziemy mogli rozwijać polską i światową gospodarkę przyszłości – mówił Janusz Michałek.
– Z niecierpliwością czekamy na rozmowy z naszymi partnerami z województwa śląskiego na temat możliwości rozwoju, w szczególności pod kątem branży logistycznej, przemysłu ciężkiego, medycznej oraz technologii i innowacji – dodawał obecny podczas spotkania J. E. Rashed Abdulkarim Al Blooshi, podsekretarz Departamentu Rozwoju Gospodarczego Abu Dhabi.

Goście z Brazylii w Katowicach

Do stolicy Górnego Śląska przyjechali także delegaci z brazylijskiego stanu Parana. Marszałek województwa Jakub Chełstowski spotkał się z Eduardo Bekinem – prezesem Invest Parana oraz z Giancarlo Rocco, dyrektorem przedsiębiorstwa.

Goście z Brazylii podczas wizyty mogą między innymi zapoznać się z działalnością Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest swoistym gospodarczym papierkiem lakmusowym naszego regionu, docenianym przez międzynarodowe instytucje i jednocześnie poznać formy i możliwości inwestycyjne, jakie oferuje Województwo Śląskie stwierdził marszałek.

Przedstawiciele Invest Parana przyjechali do nas z gospodarczą wizytą studyjną. Goście mieli okazję zapoznać się między innymi z prezentacją Funduszu Górnośląskiego czy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon