Goście z Brazylii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich na Śląsku. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ma nowego partnera

Delegacje ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Brazylii przyjechały do Katowic. Nowego partnera ma Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – to KIZAD z Abu Dhabi.

KSSE podpisało kolejną umowę o współpracy. Nowym partnerem będzie strefa Khalifa Industrial Zone Abu Dhabi mieszcząca się na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Porozumienie podpisali prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek i przedstawicielka KIZAD – Fatima Al Hammadi.

Jak podkreślano, umowy, ma ona przyczynić się do nowych inwestycji polskich i arabskich, jakie mogą zostać przedsięwzięte w partnerskich strefach.

– Zarówno KIZAD, jak i KSSE wciąż dysponują bardzo atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi i jesteśmy przekonani, że podpisane dziś porozumienie to kolejny krok w kierunku rozwoju zarówno polskich, jak i emirackich przedsiębiorstw w naszych krajach. Jesteśmy dumni, że wraz z takim partnerem jak KIZAD będziemy mogli rozwijać polską i światową gospodarkę przyszłości – mówił Janusz Michałek.
– Z niecierpliwością czekamy na rozmowy z naszymi partnerami z województwa śląskiego na temat możliwości rozwoju, w szczególności pod kątem branży logistycznej, przemysłu ciężkiego, medycznej oraz technologii i innowacji – dodawał obecny podczas spotkania J. E. Rashed Abdulkarim Al Blooshi, podsekretarz Departamentu Rozwoju Gospodarczego Abu Dhabi.

Goście z Brazylii w Katowicach

Do stolicy Górnego Śląska przyjechali także delegaci z brazylijskiego stanu Parana. Marszałek województwa Jakub Chełstowski spotkał się z Eduardo Bekinem – prezesem Invest Parana oraz z Giancarlo Rocco, dyrektorem przedsiębiorstwa.

Goście z Brazylii podczas wizyty mogą między innymi zapoznać się z działalnością Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest swoistym gospodarczym papierkiem lakmusowym naszego regionu, docenianym przez międzynarodowe instytucje i jednocześnie poznać formy i możliwości inwestycyjne, jakie oferuje Województwo Śląskie stwierdził marszałek.

Przedstawiciele Invest Parana przyjechali do nas z gospodarczą wizytą studyjną. Goście mieli okazję zapoznać się między innymi z prezentacją Funduszu Górnośląskiego czy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Osiedle stacja ligocka katowice 02

Nowe osiedle, Stacja Ligocka, powstanie w Katowicach

Fabryka Park w Katowicach Pierwsza inwestycja handlowa TDJ Estate wizualizacja 3

Nowy park handlowy powstaje w Katowicach

Węgiel

Ucieczka od węgla trwa. Mieszkańców przestraszyły ceny?

Marszałek Jakub Chełstowski

Minister sugeruje spotkanie, marszałek nie widzi potrzeby

Mapa wariantów linii kolejowej CPK

Szybka kolej ma przeciąć południowe dzielnice Katowic

Szyb pokopalniany

Magazyny energii w szybach pokopalnianych. Czy tak może być?

Kseeeeeennn

Na Śląsku powstanie akcelerator biznesowy...