Groźny wypadek koło Pszczyny. Ciężko ranna kobieta w zaawansowanej ciąży

Do groźnego wypadku doszło wczoraj, 18 października 2021 r. w Ćwiklicach koło Pszczyny. Ciężko ranna została kobieta w zaawansowanej ciąży. Droga była nieprzejezdna przez długie godziny.

Tylko wczoraj policjanci ruchu drogowego z Pszczyny odnotowali aż 7 zdarzeń drogowych, w większości kolizji, ale wśród nich był groźnie wyglądający wypadek w Ćwiklicach koło Pszczyny.

Mundurowi do późnych godzin nocnych prowadzili czynności na miejscu wypadku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 41-letni kierujący oplem astrą jadąc ulicą Męczenników Oświęcimskich w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, w ulicę Kombatantów, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Audi A5, który jechał w kierunku Pszczyny.

W wyniku zderzenia samochód audi siłą odrzutu uderzył kolejno w seata cordobę, którym jechała 29-latka wraz z 6-letnim dzieckiem, a następnie w opla. Niestety w wyniku zdarzenia kobieta w zaawansowanej ciąży doznała poważnego urazu głowy i nieprzytomna trafiła do bielskiego szpitala. Dzieckiem zaopiekował się tata, który przyjechał na miejsce. Dodatkowo pod opiekę lekarzy trafił 41-latek, który prowadził opla astrę.

Kierującemu oplem astrą policjanci zatrzymali prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu wypadku pracował prokurator, policjanci ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, a także pszczyński technik. Droga była zablokowana prawie do północy.

Policjanci przypominają, że jesień to pora roku, której towarzyszą pogodowe zmiany, często sprawiające kierowcom kłopoty. Panujące warunki wymagają od wszystkich uczestników ruchu szczególnej koncentracji i wyobraźni. Apelują o zachowanie ostrożności.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon