Hokejowe mistrzostwa świata w Katowicach. Z kim Polacy zagrają w Spodku?

Spodek 4

Mistrzostwa świata Dywizji IB miały się odbyć w tym roku w Katowicach. Turniej jednak odwołano z powodu pandemii koronawirusa. Na szczęście potwierdzono, że zawody odbędą się w Spodku za rok.

Wiosną Katowice miały stać się polską stolicą hokeja na lodzie. W naszym mieście miały się odbyć mistrzostwa świata seniorów Dywizji IB oraz seniorek Dywizji IB. Niestety, imprezy zostały odwołane i przełożone na 2021 rok, gdy na świecie zaczął szaleć koronawirus.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) w końcu musiała wybrać nowych gospodarzy przyszłorocznych imprez. Wcześniej jednak zdecydowano, że pierwszeństwo będą mieć gospodarze, którzy w tym roku stracili turniej.

Tak też postąpiono w przypadku mistrzostw świata seniorów Dywizji IB. Hokejowa impreza odbędzie się w Katowicach. Zawody mają zostać zorganizowane w dniach 26 kwietnia - 2 maja. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy wówczas pandemia będzie opanowana.

W Spodku zobaczymy reprezentację Polski. Jej rywalami będą Estonia, Litwa, Serbia, Japonia i Ukraina. Co ciekawe, w naszej drużynie narodowej kilka dni temu zatrudniono nowego selekcjonera. Został nim Słowak Robert Kalaber, który jest trenerem JKH GKS-u Jastrzębie-Zdrój, a niedawno prowadził także reprezentację Bułgarii.

Niestety, w Katowicach nie odbędą się mistrzostwa świata seniorek Dywizji IB. Ten turniej zorganizuje Pekin i będzie sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi, które w Chinach odbędą się w 2022 roku.

fot. wikipedia.org/Natalia Padoł/CC BY-SA 4.0

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: