Hotel Katowice 958 Fotopolska Eu

Hotel Katowice ma odzyskać dawny blask. Nowy właściciel zapowiada generalny remont

Polski Holding Hotelowy w ubiegłym roku przejął Hotel Katowice, który znajduje się w samym centrum przy alei Wojciecha Korfantego. To oznacza, że otrzyma on drugie życie. Niebawem ruszą prace modernizacyjne, które mają sprawić, że obiekt będzie spełniać nowoczesne standardy.

W 1965 roku oficjalnie otwarto Hotel Katowice. W tym roku placówka noclegowa będzie świętować 65-lecie istnienia. Prezent jednak przyszedł wcześniej, bo już w poprzednim roku. To wtedy obiekt w centrum Katowic przejął Polski Holding Hotelowy, który ma wobec niego bardzo poważne plany.

Część z nich zdradził w "Dzienniku Zachodnim" dyrektor operacyjny Jakub Przybyła. Najpoważniejsze prace remontowe mają ruszyć niebawem. Obecnie trwa modernizacja pokojów, których duża część jest wyłączona z użytku. Plan jest taki, by oddać do użytku wszystkie piętra, których jest dziesięć.

Łącznie w Hotelu Katowice na gości ma czekać prawie 300 pokojów. Co najważniejsze wyremontowana zostanie także fasada budynku. Nowy właściciel chce, by pod względem wizualnym budynek był perłą miasta.

Pewne jest, że obiekt trafi pod skrzydła jednej z międzynarodowych sieci. To może być m.in. Marriott lub Hilton. Dyrektor Przybyła jednak zapewnia, że w nazwie pozostanie "Katowice".

fot. fotopolska.eu/pocztówka RUCH

czytaj dyskusję

Polecamy: