Hotel Katowice ma odzyskać dawny blask. Nowy właściciel zapowiada generalny remont

Hotel Katowice 958 Fotopolska Eu

Polski Holding Hotelowy w ubiegłym roku przejął Hotel Katowice, który znajduje się w samym centrum przy alei Wojciecha Korfantego. To oznacza, że otrzyma on drugie życie. Niebawem ruszą prace modernizacyjne, które mają sprawić, że obiekt będzie spełniać nowoczesne standardy.

W 1965 roku oficjalnie otwarto Hotel Katowice. W tym roku placówka noclegowa będzie świętować 65-lecie istnienia. Prezent jednak przyszedł wcześniej, bo już w poprzednim roku. To wtedy obiekt w centrum Katowic przejął Polski Holding Hotelowy, który ma wobec niego bardzo poważne plany.

Część z nich zdradził w "Dzienniku Zachodnim" dyrektor operacyjny Jakub Przybyła. Najpoważniejsze prace remontowe mają ruszyć niebawem. Obecnie trwa modernizacja pokojów, których duża część jest wyłączona z użytku. Plan jest taki, by oddać do użytku wszystkie piętra, których jest dziesięć.

Łącznie w Hotelu Katowice na gości ma czekać prawie 300 pokojów. Co najważniejsze wyremontowana zostanie także fasada budynku. Nowy właściciel chce, by pod względem wizualnym budynek był perłą miasta.

Pewne jest, że obiekt trafi pod skrzydła jednej z międzynarodowych sieci. To może być m.in. Marriott lub Hilton. Dyrektor Przybyła jednak zapewnia, że w nazwie pozostanie "Katowice".

fot. fotopolska.eu/pocztówka RUCH

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Masturbowal

Masturbował się w autobusie przed małoletnią dziewczyną

Teczowych swiat

LGBT+ życzyło tęczowych świąt. Najwięcej na Śląsku i...

Pociag zloty

Szybciej pociągiem do lotniska w Pyrzowicach. Dzisiaj...

Cen kat kato

Wczoraj Zawodzie, dzisiaj Brynów. Kolejne Centrum...

Samolot z wuhan

Samolot z Wuhan wylądował na lotnisku Katowice Airport....

Obraz 2020 11 14 191320

Pożar w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach