Hulajnoga bolt

Hulajnogi w Katowicach. Parkuj z głową!

Walające się hulajnogi po chodnikach i jezdni nie są dobrą wizytówką miasta. Zagrażają bezpieczeństwu zarówno pieszym, jak i innym użytkownikom ruchu drogowego. Bolt Rentals przypomina szczegółowe zasady bezpiecznego parkowania jednośladów w przestrzeni miejskiej Katowic. Sprawmy, by hulajnogi nie stanowiły utrudnienia w codziennym poruszaniu się po mieście.

Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego jest dla nas niezmiernie ważne, dlatego wprowadziliśmy w aplikacji Bezpiecznik i regularnie edukujemy naszych użytkowników o tym, jak odpowiedzialnie korzystać z wypożyczalni Bolt Rentals. Chcemy, by miasta stały jeszcze bardziej przyjazne dla lokalnej społeczności a dostępne środki transportu odpowiadały na ich codzienne potrzeby. Im szybciej zaczniemy odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać z elektrycznych hulajnóg, tym szybciej przestrzeń publiczna stanie się bezpieczniejsza powiedział Valerii Romanov, Country Manager Bolt Rentals w Polsce.

W Katowicach są specjale miejsca do parkowania hulajnóg

W Katowicach są wyznaczone specjalne miejsca do parkowania – tzw. huby, czyli obszary przeznaczone przez miasto specjalnie do tego celu – w Katowicach są one oznaczone piktogramem na chodniku przedstawiającym hulajnogę.

Można korzystać ze stojaków rowerowych

Co w przypadku gdy nie ma takiego miejsca w okolicy? Powinniśmy się rozejrzeć za stojakiem rowerowym. Hulajnogę Bolt należy postawić tak, by zostawić miejsca dla rowerzystów chcących skorzystać z możliwości podpięcia roweru do stojaka.

Czasem jednak bywa i tak, że nie ma w pobliżu ani stojaków rowerowych ani wyznaczonych miejsc do parkowania. W takim przypadku powinniśmy zaparkować hulajnogę w sposób najmniej przeszkadzający przechodniom i w widocznym miejscu.

Możemy także ustawić hulajnogę jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (najbardziej oddalonej od jezdni) i ustawiona równolegle do krawędzi chodnika. Na koniec należy pamiętać, by na chodniku zostało przejście dla pieszych o szerokości 1,5 m i o ustawieniu urządzenia na nóżce, by zachowało równowagę.

Gdzie nie można parkować hulajnogi?

Użytkownicy powinni parkować wzdłuż budynku, jednak nie przed wejściem lub przy wyjeździe dla samochodów. Nie wolno również pozostawiać hulajnogi przy przejściu dla pieszych. Dobrze wybrać miejsce oddalone od nich wystarczająco, by nie zagrażała bezpieczeństwu pieszych i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że parkowanie na środku chodnika lub drogi rowerowej przeszkadza innym uczestnikom ruchu. Warto też zwrócić uwagę, czy w wybranym miejscu nie ma ułatwień dla osób niewidzących lub niedowidzących, jak nawierzchnie dotykowe czy listwy prowadzące. Porzucona, leżąca płasko e-hulajnoga zajmuje przestrzeń, narusza krajobraz miasta i stanowi przeszkodę dla pozostałych uczestników ruchu. Parkowanie na prywatnych terenach (zamkniętych osiedlach, prywatnych ogrodach i parkingach) lub w klatkach schodowych utrudnia innym użytkownikom znalezienie hulajnogi, i jest również problematyczne dla zespołu Bolt Rentals, który regularnie zbiera rozładowane hulajnogi.

czytaj dyskusję

Polecamy: