II liga. Z Ekstraklasy do GKS-u Katowice. "Figo" wraca po latach

Clipboard02

GKS Katowice w końcu dokonał transferu, który z pewnością zadowoli najbardziej wybrednych kibiców. Po kilkuletniej rozłące do Gieksy wraca piłkarz, który w ostatnich latach świętował niejeden awans.

Tej zimy nie należy spodziewać się wielkiej rewolucji kadrowej w GKS-ie Katowice. Pozycja wicelidera w II lidze po rundzie jesiennej jednak skłania do wzmocnienia składu, aby w końcu udało się wywalczyć upragniony awans na zaplecze PKO Ekstraklasy. Katowiczanie właśnie wysłali jasny sygnał, że na wiosnę chcą być jeszcze silniejsi.

Gieksa sfinalizowała drugi transfer tej zimy. Pierwszy, w postaci 16-letniego bramkarza Patryka Kukulskiego, na nikim nie zrobił wrażenia. To inwestycja w przyszłość i uzupełnienie składu. Teraz jednak przyszedł czas na hit, bo do Katowic oficjalnie przeniósł się Rafał Figiel.

- Był w kręgu naszych zainteresowań od dłuższego czasu, natomiast ze względu na jego wartość sportową trudno było o jego pozyskanie. Zakładaliśmy, że najwcześniej będzie do możliwe latem tego roku, kiedy wygasłby kontrakt Rafała z Podbeskidziem, a my wywalczylibyśmy awans - mówi na oficjalnej stronie klubu Robert Góralczyk, dyrektor sportowy.

"Figo" podpisał 2,5-letni kontrakt. Jesienią w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała rozegrał osiem meczów w PKO Ekstraklasie. Kilka miesięcy wcześniej wywalczył z tym klubem awans z I ligi. Wcześniej spędził cztery lata w Rakowie Częstochowa, z którym także świętował promocję do wyższej klasy rozgrywkowej i to aż dwukrotnie. Z klubem spod Jasnej Góry przeszedł drogę od II ligi do Ekstraklasy, ale po awansie nie przedłużono z nim umowy.

29-letni pomocnik wraca na stare śmieci. Piłkarzem Gieksy był w sezonie 2013/14 i wówczas rozegrał 21 meczów w I lidze. Co ciekawe, wtedy trenerami byli Rafał Górak i Robert Góralczyk, więc nie dziwi, że bardzo zależało im na jego powrocie.

- To było kawałek czasu temu i przez ten okres w moim życiu dużo się zmieniło. Byłem wtedy młodym zawodnikiem, który dopiero wchodził i uczył się seniorskiej piłki. Dziś jestem zupełnie innym i ukształtowanym piłkarzem - mówi Figiel w klubowej telewizji.

https://www.youtube.com/watch?v=JvDPCCEGWuc

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: