Ikea

Ikea będzie otwarta? Trwają rozmowy rządu z branżą meblarską

Według zapowiedzi rządu, sklepy typu IKEA miały być otwarte. Nic więc dziwnego, że cała branża meblowa osłupiała, gdy zobaczyła rozporządzenie, które zostało opublikowane w piątek wieczorem. IKEA oficjalnie poinformowała swoich klientów, że sklepy są zamknięte do odwołania. Jest jednak jeszcze szansa, sytuacja może się lada moment zmienić.

Jak wiadomo, rząd wprowadził nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Zakładają szereg ograniczeń w funkcjonowaniu sklepów, galerii handlowych czy parków handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. Są zamknięte od soboty do 29 listopada.

Szansę na normalne funkcjonowanie miały sklepy meblowe, o których nie było mowy w rozporządzeniu (inaczej niż w projekcie). Według zapowiedzi rządu właśnie tego typu punkty handlowe miały być dalej otwarte.
Tymczasem rzeczywistość okazała się zupełnie inna. IKEA już w piątek wieczorem poinformowała o zamknięciu, ponieważ sklepy meblowe zostały wymienione wśród zamkniętych placówek.

Rząd jednak przemyślał sprawę i zapowiedział, że dzisiaj będzie rozmawiał z przedstawicielami branży meblarskiej.

- Opowiadamy się za rozszerzeniem obostrzeń i dopracowaniem protokołów sanitarnych. Będziemy się starali wyjść naprzeciw oczekiwaniom branży meblarskiej, która jest jednym z kluczowych sektorów – mówi Jarosław Gowin.

fot. ikea.pl

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: