Imprezy masowe wracają na stadiony

The ball 488700 1280

W czwartek, 18 czerwca, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wygasił decyzje dotyczące zakazu organizacji imprez masowych z udziałem publiczności. Jednakże nie dotyczy to wszystkich wydarzeń.


Czwartkowa decyzja dotyczy jedynie klubów piłkarskich: Górnik Zabrze, Piast Gliwice, GKS Katowice, GKS Tychy i GKS Jastrzębie. 12 czerwca Rada Ministrów wydała rozporządzenie, na mocy którego kibice mogą uczestniczyć w meczach. Jednakże jest to możliwe pod pewnymi warunkami.

– Przede wszystkim najważniejsze jest dla nas zachowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, także tego zdrowotnego, dlatego ta określona przepisami grupa kibiców będzie musiała surowo stosować się do rygorów sanitarnych – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Jakie obostrzenia obowiązują?

Ograniczono liczbę kibiców obecnych na stadionie. Miłośnicy piłki nożnej będą mogli zajmować jedynie „co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie”, a zapełnienie obiektu nie będzie mogło być większe „niż 25% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności”.

Trzeba będzie przestrzegać reżimu sanitarnego. Muszą zachowywać 2-metrowy dystans oraz pamiętać o dezynfekcji rąk.

– Publiczność nie kupi biletów w kasach, będzie mogła je nabyć wyłącznie przez internet. Organizatorzy spotkań piłkarskich będą musieli także w uzgodnieniu z inspektorami sanitarnymi ustalić i wdrożyć procedury sanitarne. Chodzi np. o toalety, sposób przemieszczania się po obiekcie, kwestię wejścia na obiekt i wyjścia czy rozmieszczenie środków dezynfekcyjnych w dostępnych miejscach – dodaje wojewoda Jarosław Wieczorek.

fot. pixabay.com

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: