Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

113 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Policja odebrała mu prawo jazdy

Bb

Przekroczyli dozwoloną prędkość o 56, 63 i 64 kilometry na godzinę. Katowiccy funkcjonariusze wciąż muszą zmagać się z plagą nieposłusznych kierowców. 

Ograniczenia ich nie powstrzymały

Mimo wielu akcji prewencyjnych oraz wysokich kar nakładanych na piratów drogowych, ignorowanie ograniczeń prędkości to typowe zjawisko na polskich drogach. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach codziennie odbierają prawo jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwolony limit o 50 km/h w terenie zabudowanym. O skali tego typu wykroczeń świadczy fakt, że są one jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Ani wysokie mandaty, ani punkty karne nie robią na niektórych właścicielach pojazdów żadnego wrażenia. Policjanci zapowiedzieli więc surowe wyciąganie konsekwencji.

- Nie ma i nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych - oświadczają mundurowi. - Policjanci katowickiej drogówki codziennie dokonują kontroli prędkości nie tylko w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do jej przekraczania. Do służby angażowane są nie tylko patrole oznakowane, ale również pojazdy nieoznakowane z katowickiej grupy SPEED - dodają. 

W ostatnim czasie doszło do trzech rażących pogwałceń przepisów drogowych. Jeden z przejeżdżających przez Katowice podróżnych poczuł się za kierownicą tak pewnie, że postanowił przekroczyć dozwoloną prędkość o 64 km/h. Inny kierowca zdecydował się na podobną samowolkę przemieszczając się Drogową Trasą Średnicową. Mężczyzna rozpędził swoje BMW do 126 km/h. Trzeci z piratów drogowych jechał na swoim motocyklu z prędkością 113 km/h w terenie zabudowanym. Wszystkim trzem kierowcom mundurowi odebrali prawo jazdy. 

Policjanci katowickiej drogówki apelując o rozwagę i stosowanie się nie tylko do przepisów ruchu drogowego, ale również o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze - czytamy w oświadczeniu funkcjonariuszy. 

fot. Komenda Miejska Policji w Katowicach

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search