Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

70-letnia mieszkanka Katowic wyzdrowiała z koronawirusa. Jest także nowy przypadek zakażenia

Coronavirus 5039125 1280

Jak podaje Śląski Urząd Wojewódzki, w naszym mieście mamy kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Są i dobre wiadomości. Z koronawirusa wyzdrowiała 70-letnia mieszkanka Katowic. 

Śląski Urząd Wojewódzki opublikował dzisiaj nowe dane o zakażeniach koronawirusem. W całym województwie jest 37 nowych przypadków. Dane o stanie miasta opublikował także prezydent Katowic Marcin Krupa. Według nich w mieście jest 36 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 10 osób jest hospitalizowanych, znów 627 mieszkańców zostało objętych kwarantanną. 

W swoim domu, w izolacji, przez kolejne tygodnie pod ścisłym nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych leczyć się będzie  mieszkaniec Katowic w średnim wieku. 

Obecnie w województwie śląskim jest 980 przypadków zakażenia Covid-19. Budującą wiadomością jest, iż 3 kolejne osoby wygrały walkę z groźnym wirusem. Szpitalne łóżko może opuścić 78-letnia mieszkanka Szczyrku, która zmagała się z chorobą. Udało jej się wyzdrowieć dzięki opiece lekarzy ze szpitala zakaźnego w Tychach. Tam też do zdrowia dochodziła 70-letnia mieszkanka Katowic – wykonane dwa ostatnie badania pobranych próbek nie wykazały już obecności koronawirusa w jej organizmie, dzięki czemu kobieta może wrócić do domu. W domu z kolei leczyła się 28-letnia mieszkanka Łaz – ona również nie ma już w organizmie wirusa.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search