Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

750 ton soli, 30 pługoposypywarek. Katowice walczą z trudnymi warunkami na drogach

Katowice Drogi

Warunki pogodowe na drogach są dalej tragiczne. Służby miejskie w Katowicach działają bez przerwy, aby ułatwić poruszanie się na drogach. Jest coraz lepiej, ale na wszelki wypadek warto zrezygnować z jazdy samochodem.

Jak podaje katowicki magistrat, od soboty od godz. 21.00 do dzisiaj do godz. 9.00 ulice Katowic odśnieżało ponad 30 pługoposypywarek i ciągników z pługami. Wszystkie przejechały w tym czasie w sumie ponad 10000 km i wysypały 750 ton soli.

- To pokazuje skalę działań na przestrzeni tylko 36 godzin – informują urzędnicy. - Niestety warunki atmosferyczne i bardzo intensywne opady sprawiają, że wysiłki służb szybko przestają być widoczne. Należy też pamiętać, że przy temperaturach niższych niż -7 stopni, sól topi śnieg i lód coraz słabiej, a poniżej -12 w ogóle – dodają.

Przy gruncie jest też zimniej. Najniższa temperatura powietrza od soboty wynosiła w Katowicach -11. Pojazdy MPGK są w ciągłej pracy. - Kierowców prosimy o ostrożną jazdę, bo mimo posypywania ulic solą, warunki do jazdy są bardzo niesprzyjające – apeluje Urząd Miasta w Katowicach.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Drogi w Polsce miejscami oblodzone. Warunki na dzisiaj fatalne

Ciężarówki blokują DTŚ w Katowicach. Warunki są tragiczne

Fot. M. Czajka

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search