Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Akcja zima – wielkie odśnieżanie. Będą wywozić śnieg z Katowic

Snieg

O śniegu w Katowicach będziemy mogli za niedługo zapomnieć. Rusza akcja wywożenie śniegu. Ma trafić do miejskich oczyszczalni ścieków.

Z Centrum Katowic zniknie śnieg

Akcja wywożenia śniegu rusza w samym centrum miasta. Jak zapowiada MPGK, pod osłoną nocy śnieg zniknie z okolic rynku, placu Szewczyka oraz ulic 3 Maja i Stawowej. Śnieg zostanie wywieziony do oczyszczalni ścieków w Dąbrówce Małej i Podlesiu.

Widzisz nieodśnieżoną drogę? Zadzwoń!

MPGK w Katowicach uporał się już z najbardziej ruchliwymi ulicami w mieście. Teraz czas na drogi czwartej kategorii – mowa o wąskich osiedlowych uliczkach. Chociaż MPGK realizuje już ostatnie zgłoszenia, dalej można dzwonić i zawiadomić o problemie, np.: z zalegającym śniegiem, błotem pośniegowym, breją, czy nieodpływającą wodą z jezdni, z powodu zasypanych śniegiem lub zalodzonych wpustów deszczowych.

Kto odśnieża chodniki w Katowicach?

Nad chodnikami natomiast czuwa 100 pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i 60 Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. Zimą odśnieżają chodniki i miejsca parkingowe.
Warto pamięć, że nie za wszystkie drogi i chodniki są odpowiedzialne władze miasta. Jeśli należą do innych zarządców, np. spółdzielni mieszkaniowych, to właśnie oni powinni zadbać o usunięcie śniegu.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

750 ton soli, 30 pługoposypywarek. Katowice walczą z trudnymi warunkami na drogach

fot. UM Katowice

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search