Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Alarm bombowy w Silesii! Wszyscy musieli natychmiast opuścić centrum

82076963 10156935483951769 1575197552368680960 O
Znowu powiało grozą w centrum handlowym Silesia City Center. Informacja o natychmiastowej ewakuacji wywołała wielkie zamieszanie, a w pobliżu zrobiły się ogromne korki. Okazuje się, że także w dwóch innych miejscach zarządcy otrzymali takie same pogróżki.Po godzinie 16 w piątek 14 lutego w Silesia City Center ogłoszono natychmiastową ewakuację. Wszyscy musieli opuścić centrum handlowe. Zarządca obiektu otrzymał informację mailową o podłożeniu bomby na terenie centrum handlowego.

Co ciekawe, informację o bombie otrzymały także centra handlowe w innych rejonach Polski m.in. w Warszawie oraz Lublinie. Wygląda to na szerszą akcję i pewnie nieprzypadkowo wybrano 14 lutego, kiedy to wiele par spędza walentynki w centrach handlowych.

Ewakuacja doprowadziła do paraliżu na pobliskich drogach. Klienci zaczęli masowo wyjeżdżać z parkingów, co doprowadziło do powstania wielkich korków. Te jednak powinny szybko zniknąć.

Na miejscu pracują służby, a część centrum handlowego została odgrodzona. To nie pierwszy taki przypadek. W poprzednich latach kilka razy SCC otrzymywała fałszywą informację o podłożeniu bomby.

AKTUALIZACJA - 18:00


Portal katowice24.info dodaje, że jeszcze co najmniej dwie placówki otrzymały takie same informacje o bombie. Ewakuację zarządzono w jednym z biurowców przy ul. Francuskiej. Pogróżki dotarły także do Centrum Handlowego Załęże, ale tam na razie nie zdecydowano się na ogłoszenie alarmu bombowego.

AKTUALIZACJA - 19:00

Centrum Handlowe Silesia City Center ponownie zostało otwarte dla klientów. Policja i straż pożarna nie odnalazły żadnych materiałów wybuchowy. To był fałszywy alarm.

fot. Facebook/Silesia City Center

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search