Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

ALERT RCB: Możliwe podtopienia i grad w Katowicach

Ulewny Deszcz

Mieszkańcy regionu otrzymali dziś na swoje telefony ostrzeżenie z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Deszcz i grad może spowodować duże zagrożenia w ciągu najbliższych godzin.

Uwaga! Dzis (21.06) w ciagu dnia i w nocy prognozowane intensywne opady deszczu, burze z gradem i silny wiatr. Mozliwe podtopienia. Sledz komunikaty pogodowe. - napisano w komunikacie SMS.

Ostrzeżenia dotyczą województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, opolskiego i części województwa dolnośląskiego. RCB zaleca żeby zabezpieczyć rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr, unikać wychodzenia z domu, znaleźć bezpieczne schronienie w czasie burzy i przygotować się na możliwe podtopienia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej również wydał ostrzeżenia. Najwyższy, trzeci stopień zagrożenia obowiązuje w powiatach pszczyńskim, cieszyńskim, bielskim i żywieckim. W pozostałej części województwa, w tym na terenie naszej metropolii obowiązuje drugi stopień, zaś prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożeń pogodowych wynosi aż 80%.

Prognozowane jest wystąpienie opadów deszczu o okresowym natężeniu umiarkowanym i silnym. Miejscami może spaść od 30 do 60 mm deszczu, a lokalnie nawet 80 mm. W trakcie opadów mają występować burze z porywami wiatru do 80 km/h, natomiast lokalnie może spaść grad. Ze względu na dynamiczną sytuację ostrzeżenie IMGW dla Katowic może zostać podniesione do trzeciego stopnia.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search